Skocz do zawartości

E90 318I Błąd Silnika


szajber23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem posiadaczem BMW 318I 129km. Napotkałem problem i chciałbym się upewnić, może ktoś z was miał podobną sytuację. Mianowicie x czasu temu wyskoczył błąd odnośnie valvetronica, pojechałem do mechanika i

valvetronic został wymieniony raz z uszczelkami. Mówiłem mechanikowi o konieczności adaptacji owego silniczka, powiedział, że go zrobił.. Wracając do domu normalną prędkość żadnej zmiany w jeździe nie odczułem. Po kilku dniach

wsiadając do samochodu i rozpędzając się do większej prędkości wyskoczył błąd silnika (ten żółty) i wiadomość, że wysoka prędkość niedostępną, wróciłem do domu podpiąłem komputer i wyskoczyły 2 błędy


Czujnik temperatury/termiczny oleju, ale ten błąd znam bo on powodował mi check engine i wyskakuje gdy samochód się zagrzeje.

Wyskoczył jeszcze błąd odnośnie adaptacji silnika valvetronic, tak jakby jednak mechannik nie wykonał adaptacji bądź nie zrobił jej poprawnie, z tego co wiem trzeba troszkę pogrzebać w vcds. Chciałbym się zapytać jednak czy to możliwe, że błąd jest od tego? Bo jeżeli tak to wystarczy adaptacja owego silnika? na komputerze nie widziałem żadnych innych błędów jednak wiem, że ktoś tam kiedyś miał świece i cewki do wymiany.. i trochę zdziwiło mnie to, że wyskoczył przy większej prędkości, skasowałem go i po kilku dniach było znów to samo też przy większej prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie wiem. Trzeba dobrze robic diagnostyke. Niestety system jest zbyt zlozony aby na forum go rozwiazac. Wielokrotnie pojawialo sie pytanie o vvt. Nalezy sprawdzic zasilanie, przekazniki, sam sterownik, walek mimosrodowy, dzwignie posrednie, czujnik walka. Niestety wiekszosc, "na pale" wymienienia silniczek vvt, czesto na chinskie zamienniki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.