Skocz do zawartości

Stukot w silniku


Adamos247

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wam serdecznie!


Pacjent e46 2002r. Przebieg 440tys ale. Moze i więcej.

Kupiłem auto z uszkodzonymi wtryskami, faktycznie tak było, ciągle jednak brakowało mi delikatnie mocy pomimo w 100% dobrych wtrysków. Jak się okazało dopiero dziś (zawalony był filterek odmy) przez co autko się dusiło, ale niestety wczoraj, gdy jeszcze nie wiedziałem, przeciągnąłem go, oczywiście na rozgrzanym silniku, w ramach testów, tak do 4 może 4.5 tys na 3/4 biegu, nagle silnik zaczął terkotac i straciłem moc, choć tez nie całkowicie, jak sie okazało, dostał się olej do układu spalania i wtryski pokazly zle korekty na 1 i 4 cylindrze ,wymieniłem jeszcze raz podkładki w razie w i wywalając filterek odmy (usuwając usterke) niby jest okej, kopci sobie lekko na czarno, ale ma swoją moc itp, tylko pozostał dziwny stukot, miałem tak już w jeden e46 z silnikiem m47, w tym mam chyba m47n dde 5.0 na pewno, no i jest identycznie, wtedy na tym stukocie jeździłem po. 200km/h autostrada i nigdy się nic nie stało. Dziś zdjąłem też pokrywę zaworów (stąd nowe podkładki pod wtryski) gniazda są w super stanie jbc, no i tam jest igła, panewki, krzywki wszystko w normie, jak sprawdzałem śrubokrętem tlok czy na panewce nie ma luzu, nie było najmniejszego na żadnym cylindrze, choć te stukoty ewidentnie sa z przodu silnika, przynajmniej tak się niosą i raczej z góry, drugi raz mam to samo, sprzedałem poprzednie auto jako sprawne bo było sprawne tylko sobie stukało, ale jeździło, dzwoniłem do faceta do dziś tak jeździ, ale nie chce sprzedawać kolejnej z tego samego powodu.. Irytuje mnie to klekotanie


Podeślę potem filmik


Edit@

Pytanie, czy wy wiecie co w tym silniku może stukać? Nie wróży dobrze ze zaczęło po takim solidnym wstawieniu, ale objaw jest wręcz identyczny i stukot też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://drive.google.com/folderview?id=1AFlJ-vk2mHJedScOW93Jf-n_aYCzjEaf



Filmiki związane z pracą silnika

5ty bieg 2.2tys obrotów gaz delikatnie wszystko cichnie, na jałowym 3-4tys żeby ucichło, w tym zakresie w sensie, za mną czarno - siwo, spadek mocy jednak jest


Jeszcze dodam ze wymienile już 1 i 2 wtryskiwacz, lecz 3/4 zostawiłem ten sam, nie ruszałem ich gdyż dźwięk dobiega z przodu silnika, czy zepsuty 3ci bądź 4ty wtrysk może powodować zła praca pierwszego z nich?



Bo obojętnie jakiego nie wsadze, przez drewienko robiąc łyżeczkę stuki ewidentnie dobiegają z 1 cylindra, jest to niemal pewne, zauważalna całkowicie inna praca na 1ym garze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie ma sprawy!

Ale kat z Ciebie, co daje kręcenie 4 cylindrowego klekota na 4500 rpm? Jak oczekujesz pomocy to pokaż korekcje na cylindrach i będzie widać przynajmniej, który szlak trafił.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.