Skocz do zawartości

Zakup BMW F10 328i (n20)


NoFuck

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam kupić BMW f10, trafiła mi się sztuka 528i z silnikiem n20. Auto w 2015 roku ściągnięte z USA po małej kolizji. Piszę do was z prośbą o wyrażenie własnej opinii ponieważ auto z 2012 roku, przebieg 210 000 , właściciel w styczniu wymienił valvetronic i pompe oleju na co posiada faktury. Niestety nic nie wiadomo o rozrządzie, jest to drugi właściciel w kraju, on rozrządu nie robił. Czy zrobił to poprzedni? Też nie wiadomo. Zostaje wykupienie historii auta z USA i sprawdzenie jakie tam były naprawy. Czy może były jakieś akcję serwisowe dla tych silników gdzie te rozrządy były zmieniane? Co wy o tym sądzicie? Może n20 z takim przebiegiem już lepiej odpuścić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ja osobiście bym odradzał taki zakup. Sam miałem taką też ściągniętą z USA rocznik 2012 miała 69000 km jak ją odebrałem. Od razu zmieniłem rozrząd razem z pompą oleju, olej zmieniałem co 10000-12000 km nie pałowany na zimnym a i tak przy 102000 obróciło panewkę. Generalnie to bardzo delikatne silniki a pierwsze wersje w szczególności. Choć czasem trafiają się bezproblemowe ale to raczej rzadkość a remont takiego silnika to będzie koszt 13000 -15000 zł w zależności od rozmiaru uszkodzeń. Jeśli wybierasz benzynę to szukaj starszego silnika 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że to bez różnicy czy to f10 czy f30 z tym silnikiem? Bo mam na oku jeszcze f30 z 2013 roku z tym silnikiem z przebiegiem 90 000 km. Od dwóch lat w pl, olej zmieniany od początku też co 10-12 000 km, raz tylko prawie 30 000 było bez wymiany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.