Skocz do zawartości

Temperatura oleju BMW F10 N52


papciok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przychodzę z pytaniem odnośnie właściwej temperatury oleju w silniku


Obserwuję czasem dochodzenie temperatury do 250 stopni F - wersja USA 528i 3.0, czyli około 120 st, raczej chwilowe i spada wg bimmerlinku i ukrytego menu do 113-117 plus minus

Czy to jest normalne i nie ma się czym przejmować generalnie i jak przyjdzie jesień to już nie będzie czasem do tylu dochodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co może być przyczyną i co z tym zrobić?

To nie ciągle, a czasem tak dobija raczej sporadycznie i wszędzie piszą na dwa głosy, że tak jest okej, a niektórzy, że trochę za dużo i nie wiem czego się słuchać

Termostat?

Dopytuje, bo w przyszły piątek startuje w podróż dość długa i nie wie czy coś ruszać wymieniać czy jechać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Mam podobnie z silnikiem diesla N57.

I tak jak Ty nie potrafię uzyskać jednoznacznej odpowiedzi termostat oleju dla próby wymienic przynajmniej w dieslu kosztowna sprawa.

Przegrzebalem czeluści internetu i jeszcze bardziej nic nie wiem.

Najciekawsze że w ukrytym menu wszystko w jak najlepszym porządku.

Tylko przez obd temp 120 - 125 °C

Pozdrawiam

Edytowane przez Snatchers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zrobisz. Generalnie temp. normalna oleju to 90-110*C. Obecnie (tylko nie pamiętam z jakiego powodu, ale jakiegoś ekologicznego, wiedziałem, ale zapomniałem) auta "robi" się na tą wyższą temperaturę a więc poziom zero to poziom 110*C. Przy normalnej eksploatacji nie powinno latać ponad 125*C. Temp. oleju jest po to schowana abyś w nią nie patrzył.


Jak miałem wyżyłowaną Hondę Civic Type-R która miała 300KM z silnika wolnossącego i miałem założony czujnik temp. oleju. To olej normalnie osiągał 90-95*C, a na torze przy maxie od 135*C odpuszczałem bo już się trochę bałem. Szybka jazda autobahn stałą prędkością to 100*C było, ale te czasy już nie wrócą.


U mnie w M235i pokazuje 100*C i się nie rusza, a Mercedesie nie udało mi się wyjść ponad 114*C ale dość szybko zlatuje wtedy do 108-110*C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.