Skocz do zawartości

E60 523i 190KM 2008r błędy - wypadanie zapłonów


tswvola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wybrałem się dzisiaj na dłuższą wycieczkę swoją E60, trasa ok 300km, autostrada, co jakiś czas wypadanie zapłonu, stałe świecący lub mrugający check engine , po podłączeniu komputera następujące błędy :

29CE Verbrennungsaussetzer, Zylinder 2

29CF Verbrennungsaussetzer, Zylinder 3

29CC Verbrennungsaussetzer, mehrere Zylinder

29D2 Verbrennungsaussetzer, Zylinder 6

307C Zylindergleichstellung über Lambda Zylinder 1

29D1 Verbrennungsaussetzer, Zylinder 5

29CD Verbrennungsaussetzer, Zylinder 1

3104 Laufunruhe, Schichtladebetrieb


9C54

A559

9CC5





Proszę o pomoc w diagnozie. Świece były wymieniane oraz na 1 cylindrze cewka.

Obstawiam również Odmę ?

Kable wysokiego napięcia ?


Czy może to być przyczyną zepsutego zaworu Disa? Klepocze budą jak na kolejce górskiej .



Problem rozwiązany. Winny był czujnik położenia wałka rozrządu . Dodatkowo wymieniłem zawór Disa. Auto jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam serdecznie ponownie, jednak w dalszym ciągu nie uporałem się z wypadaniem zapłonów , wymieniłem ponownie świece na nowe, dedykowane z NGK, cewki nowe, wymieniony czujnik położenia wałka rozrządu, wymieniona Disa, i wciąż wypadanie na 1 i 2 cylindrze, z dodatkowych objawów : tuż po odpaleniu samochodu po nocy, trzęsie budą przez jakiś czas, obroty są ponad 1 tys po czym po chwili spadają poniżej 1tys, wciąż jest wyczuwalne trzęsienie autem, po chwili to ustępuje , zwróciłem uwagę że podczas rozpędzania się samochodem , przeważnie na 3 biegu przy momencie obrotowym ok 2-2.5 tys zaczyna szarpać samochodem jak by go coś dławiło, gdy autem zrobię trasę ok 30 km zaczyna się wypadanie zapłonu na 1 i 2 cylindrze. Jakieś sugestie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.