Skocz do zawartości

Dziwny odgłos po wymianie koła pasowego


Krzysiek 86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, miesiąc temu pękło u mnie koło pasowe e91 122 km. Autem przejechalem zaledwie 2 km do mechanika. Po wymianie koła pasowe go na wolnych obrotach lub postoju słychać bardzo dziwny dźwięk niby szum niby terkotanie. Nie było tego przed pęknięciem ani po. Koło pasowe zamiennik od ręki corecto nie było dostępne a auto pilnie potrzebne.. Dodatkowo nowy pasek do klimatyzacji... I teraz najlepsze po włączeniu klimatyzacji... Dziwne odgłosy ustają... 2 mechaników rozkłada ręce... Jeden że sprężarką siada... Drugi że rolka.... Może miał ktoś to z was?? Przejechane 3 tysiące km od wymiany głośność cały czas taka sama nie pogarsza sue nic.. Ale denerwuje mnie to...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sprawdź dokładnie nowe koło, ja po zamontowaniu "podróbki"(trafniejsza nazwa to raczej gówno) chyba BERG w E46 M47N po kilkuset kilometrach miałem spadnięty pierścień i szorowanie po obudowie rozrządu, jednak hałas pojawił się prawie od razu po wymianie.


Fakt że w E90 jest klapa gaszenia i warunki dla koła lżejsze, ale jak sobie pomyślę że taki syf można sprzedawać, to....


Podobnie jak ty byłem pewien że to "na pewno nie nowe koło", zamówiłem rolki i spokojnie czekałem aż przyjdą, zdziwiłem się i szybko przeprosiłem z firmą Corteco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych aut jedynym slusznym kolem pasowym jest CORTECO za 500 pln. Wstawisz jakiekolwiek inne tansze to sie rozleci szybko albo bedzie lapac drgania.


Druga sprawa pytaj czy kolo pasowe jakie zakupiles jest wywazone czy nie.


Corteco kola pasowe sa dodatkowo wyważane na maszynach maja nawiercane dziury na obrzezach kola pasowego.


Sprawdz swoje kolo jak nie ma tych dziur to masz niewywazone kolo jakiejs badziewnej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.