Skocz do zawartości

Problem z automatem auto nie odpala


pawle4461

Rekomendowane odpowiedzi

Witam może ktoś miał kiedyś taką przypadłość.

Jechałem tak 110km/h i w pewnym momencie szarpnęło autem zapaliła się na czerwono kontrolka skrzyni biegów. Przejechałem tak z 300m i stanąłem na swiatłach,jak chciałem ruszyć to wrażenie było takie jak w manualu by się sprzegło ślizgało ja w gaz a auto pomału zaczęło ruszać biegi przerzucał normalnie ale jak dodawałem gaz w czasie jazdy to dalej wrażęnie jak by się sprzęgło slizgało. Podjechałem pod dom zgasiłem auto i już nie mogłem go odpalić, podłączyłem kompa i nie mogę wejść programem ani w silnik ,ani w skrzynie biegów w inne opcje moge wejść np. hamulce, klime, radio itp. Może ktoś pomoże co tu jest grane ? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając z tym problemem byłem już u 4 mechaników i nikt nie wie jak pomóc. Jedni mówią że to skrzynia inni znowu że sprzęgło a jeszcze inni że to elektronika w ten sposób to można wymieniać poł samochodu. Może ma ktoś jakiś inny pomysł. Auto to jeżdzi tylko na lawecie :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No najbardziej prawdopodobne będzie elektronika, gdyby było by mechaniczna usterka to dalej mógł byś łączyć się ze skrzynią.

Na początek sprawdź bezpiecznik F86 / F84

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzic komunikacje na lini CAN pomiedzy sterownikiem silnika, a skrzynia biegow. Mozliwe, ze padl ci jakis modul odpowiedzialny za odczyt stanu skrzyni biegow, niestety z taka usterka nie odpalisz samochodu. Poszukaj kogos kto naprawde sie zna na elektronice w E60 i zdiagnozuje czy sterownik jest do wymiany.


Taki sam przypadek mial znajomy w 535d E60 pre lci i okazalo sie, ze padl sterownik silnika i nie zczytywal trybu pracy skrzyni kompletnie.


Byly tez przypadki, ze w instalacji elektrycznej byly zasniedziale jakies PIN-y, ktore byly wlasnie od skrzyni biegow i tak jakby odcinalo skrzynie i po wyczyszczeniu tych pinów wszystko wracalo do normy aczkolwiek czesto wracalo po jakims czasie.


Usterka na 100% nie jest mechaniczna, bo nie odcieloby ci komunikacji ze skrzynia i odpalilbys samochód.


Powodzenia i daj znac czy sterownik byl caly czy moze jakies jego elementy zostaly uszkodzone.

b28nl6U.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziękuje za podpowiedz znalazlem 1 przepalony bezpiecznik auto odoalilo ale dalej jest problem z podlaczenie kompa do silnika i skrzyni nawet do hamulcow. Biegi wchodza normalnie ale ruszenie nią to dramat,jak by sie sprzeglo slizgalo dodam ze obrotomież lezy na 0.Jeszcze może inne sugestie bo do tych wszystkich mechanikow w mojej okolicy to ja już nie mam sily. Na wyswitlaczu pali sie ABS. TEPOMAT, I NA CZERWONO COS OD SKRZYNI BIEGOW.Bym byl wdzieczny jeszce za jakies inne sugestie.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Który bezpiecznik się przepalił i data produkcji samochodu.


Czym łączysz się że samochodem? Inpa przez obd . Jaki masz kabel

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.