Skocz do zawartości

Problem z panoramą w e61


Ga4ret

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przyszła pora i na mnie z szyberdachem w e61 2009. Objawy są jednak nieco inne niż typowe tu opisywane.

Przednia szyba przesuwa się przód-tył. Czasem cofa się tylko o kilka cm ze skrajnych położeń. Przy próbie całkowitego zamknięcia szyba dochodzi do końca ale jej tylna krawędź zostaje na dole i nie wyrównuje się z tylną szybą. Wygląda jakby coś ją blokowało od lewej prowadnicy. Miedzy szybami zostaje szpara przez którą wwiewa wszystko do środka podczas jazdy. Tylna szyba pozostaje nieruchowa. Blenda-podsufitka działa prawidłowo. Za pomocą imbusa szyba także przesuwa się bez problemów przód-tył ale ani mm nie mogę jej podnieść do góry. Zdecydowałem się na remont kompleksowy dachu, ale mam problem jak unieść i zamknąć całkowicie dach do tego czasu, bo trudno z tym jeździć. Ktoś coś doradzi? Który element odpowiada za unoszenie szyby góra-dół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odgrzeję temat. Panoramę bedę remontował ale w oczekiwaniu na termin. Udało mi się zamknąć ja ręcznie.

W obawie jednak ze uchyli lub otworzy się sama (długie przytrzymanie przycisku pilota itp.) odłączyłem wtyczki przycisku sterowania oraz silnika. Odpięcie kostki silnika powoduje błąd sygnalizowany przy każdym włączeniu zapłonu co jest trochę irytujące. Moje pytanie można wyłączyć sygnalizacje tego błędu z ECU programowo lub ew jak oszukać ECU przez zwarcie /wpięcie czegoś w obwód kabli tak by ECU widział silnik panoramy jako podłączony i nie zgłaszał błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.