Skocz do zawartości

E90 N53 3.0 kwiczy z okolicy pompy paliwa


olo320i

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem otóż z okolicy pompy wysokiego ciśnienia wydobywa się dźwięk jakby kwiczenia. W środku w samochodzie słychać ten dźwięk też. Posiadam to auto 6 lat i jakieś 2 lata temu zaczął się ten dźwięk pojawiać. Na początku od czasu do czasu było słychać w samochodzie dźwięk jakby gołąb gruchał. Nie było to jakoś uciążliwe i pojawiało się tylko na biegu jałowym na rozgrzanym silniku. Był taki okres że w ogóle nie było tego kwiku. Nie znalazłem żadnych informacji na polskich forach co to może być, za to na zagranicznych jest tego trochę. I tu przejdę do meritum, według tego co znalazłem na zagranicznych forach dźwięk ten wydobywa się (z powodu wibracji w jakie wpada) z rurki od paliwa. Generalnie w żadnym poście nie było napisane szczegółów co gdzie jak, tylko ogólnie że to taka rurka i ze drogo sobie winszują w serwisie za wymianę. Ogólnie to ten pisk/kwik nie ma wpływu na pracę ale wqur**a. Do wymiany tej rurki trzeba zdjąć kolektor ssący i tak naprawdę to mam to w planie zrobić bo chciałbym sprawdzić czy nie ma tego carbon osadu na zaworach ssących. Jeżeli zdejmę już ten kolektor ssący i będę miał na wierzchu tą rurkę to dlaczego by nie zrobić tego od razu za jednym razem. I tutaj potrzebuje informacji od kogoś kto ma o tym pojęcie. Co potrzeba , jakich części do naprawy? Co dokładnie przewiduje serwis bmw przy naprawie takiej usterki? Czy trzeba coś kodować? Jakieś adaptacje kasować? Rejestrować coś w kompie? Szczerze mówiąc to chciałbym zobaczyć jakiś biuletyn bmw na ten temat z całą procedurą. Większość postów jakie znalazłem były to posty z okresu 2008-2014 i bmw wtedy dopiero zagłębiali się w ten temat a i ludzie którzy opisywali swoje doświadczenia z tym problemem wspominali że po odebraniu auta z serwisu problem u niektórych wracał po jakimś czasie. Auto pali od strzała, nie generuje żadnych błędów, mam inpe i iste. Z góry dziękuję za pomoc w moim problemie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.