Skocz do zawartości

Pierwsze BMW i kilka spraw - pytania nowego właściciela


M777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Jestem szczęśliwym posiadaczem swojego pierwszego BMW - żeby było po kolei - padło na serię 1 2014 r :)

Autko kupione z drugiej ręki, świadomy kilku mankamentów, które muszę zniwelować. Korzystając z okazji chciałbym podpytać doświadczonych użytkowników w kilku kwestiach.


1. Czy polecicie jakiś dobry i rzetelny serwis w Warszawie, który nie skroi z kasy a przy tym rzeczowo wyjaśni i wytłumaczy co z autkiem i co jest konieczne do zrobienia ?

2. Jeden z przednich reflektorów przy deszczowej pogodzie jest zaparowany praktycznie do połowy - później wiele godzin - do kilku dni utrzymują się kropelki od wewnętrznej strony - czytałem o tym problemie i wiem ze jest dużo info ale czy jest rozwiązanie ? Autko miało parkingową stłuczkę i był wymieniany przedni zderzak, być może jest jakieś rozszczelnienie - jestem zdeterminowany żeby to ktoś porządnie sprawdził i zrobił (sam się nie znam) i najlepiej nie pobrał kosmicznej kwoty stad wole ominąć aso :p

3. Tylna lampa świateł pozycyjnych swieci słabszym blaskiem niż druga, czy istnieją sposoby regeneracji czy należy raczej wymienić cały reflektor ? Wczoraj rozkręcałam lampę i według instrukcji miały być tam cztery żarówki - miałem duże zdziwienie widząc panel ledowy, którego samodzielnie na pewno nie wymienię ;)

4. Czy wymiana oleju w aso jest faktycznie teraz specjalna okazją ? Na Facebooku często wyświetlają mi się reklamy ze maja specjalne okazje dla aut starszych niż 5 lat - ktoś to skomentuje ? :)


Dziękuję za wszelką pomoc, pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być Wa-wa? Znam w TM bardzo dobry warsztat niezależny ze wszystkimi uprawnieniami i bardzo bogatą wiedzą. Robią auta z całej polski i nie tylko... BTW, ASO omijaj szerokim łukiem i nie wierz w brednie o opłacalności serwisowania starego auta po gwarancji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie będzie dla mnie najszybciej ale rozważam też inne opcje,

czy ktoś mógłby się odnieść jeszcze do pozostałych pytań - czy problemy z lampami są "do zrobienia" ? :))

No i pytanie ile użytkownicy 1 serii płacą za wymianę oleju ? Jak często dolewacie olej po wymianie ? Czytałem, że najlepiej wymianę robić co 10-12 k km - to mój pierwszy samochód z silnikiem diesla, zależy mi na takim serwisie żebym mógł z kimś też porozmawiać i czegoś się dowiedzieć a nie tylko przyjechać zostawić auto i przy jego odbiorze pieniądze...


:cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.