Skocz do zawartości

Dystanse BMW E39 528i


MrSiekacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam na aucie felgi o et 47 i trochę są schowane do środka, chciałbym zastosować dystanse ,ale musiałbym jakies 30mm i pytanie takie czy bardzo po dupie dostanie zawieszenie przy takich dystansach ?

Łożyska dostaną. Jak są nowe to pewnie 1/3 żywotności mniej ale to takie gadanie bo nei da sei tego ocenić.


Nie wiem w jaki sposób weszła Ci felga o takim et. W dodatku ma inny mniejszy otwór centrujący

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak, dywagacja o łożyskach lub nie to dla mnie inny temat, postaram ci sie odpowiedzieć na pytanie. W skrócie, użyj: https://xfelgi.pl/info/kalkulator-ET-felg

A jeśli chcesz gotowca to tak, podam ci na przykładzie swojego bmw, ale pierw.


1) Jakiej szerokości masz felgę?

2) Czy tył jest szerszy niż przód? Często spotykane w oryginalnych e39, że przód ma 8", tył 9" (m5 oryginalny styling 65 ma tył 9.5"). Zakładam, że skoro masz et47 to pewnie są z E46 bo one takie mniej więcej miały, więc tam częsty był motyw 8" przód, 8.5" tył. Ogólnie szerokość felgi jest tutaj baaaaaardzo ważna.

3) Jaki masz naciąg opony, bo jeśli jest duży "balon" to wtedy opona jest szersza od felgi, więc też trzeba to wziąć pod uwagę(tamten link tego ci nie policzy niestety)


W mojej beci mam 18" Styling 32, przód 8" ET20 z oponami 235/40/18, tył 9" ET24 z oponami 265/40/18, na przodzie mam dystans 15mm, z tyłu 11mm, tył jest na tyle odsadzony, że przy mocnym docisku auta, jest praktycznie 0mm przerwy do bocznej ścianki błotnika, przy bardzo dużym docisku bardzo delikatnie potrafi przetrzeć, ale tak serio bardzo delikatnie, 1mm mniej i byłoby perfekcyjnie.


Wracając do tematu, co do tyłu nie jestem ci w stanie pomóc bez znajomości szerokości twojej felgi, ale przód jeśli to są oryginalne felgi bmkowe to pewnie masz 8", większość oryginalnych felg do e39 ma przód 8" i ET20, czyli potrzebujesz dokładnie 27mm dystans by uzyskać taki sam efekt jak w oryginalnych felgach (ciągle mowa o przodzie!).

Przyjmijmy, że masz na tyle też 8" i et47, wtedy by uzyskać w miarę przybliżony efekt do oryginalnego (ciężko podać konkretną wartość, gdyż przykładowo styling 66 ma ET26 z tyłu a mój styling 32 ma ET24, 2mm różnicy ale jednak), czyli potrzebujesz dystans 35.5mm (tył!).

W zasadzie mimo wszystko spokojnie na obu osiach zmieścisz jeszcze dodatkowo 10mm, to jeśli ci zależy by koła były "szerzej", osobiście mam troche walnięcie na tym punkcie, ale to już kwestia gustu, jak interesuje cie 'oryginalny' wygląd to wyżej opisałem :)


A co do otworu centrującego, zapewne masz 72.6mm jak od większości BMW, ale do e39 i do e38 potrzebujesz 74.1mm, więc jeśli kupujesz dystans to musi być ze zmiennym otworem centrującym.

Nie zamierzam tutaj dyskutować czy warto zakładać dystanse czy nie, niech każdy robi według własnego sumienia, ja mam, przejeździłem na nich już trochę, nic złego się nie dzieje a dzięki nim za każdym razem gdy zostawiam auto na parkingu to nie mogę oderwać wzroku :>


Do szanownych panów z forum, pewnie to nic nie znaczy, ale proszę, chłopak zadał pytanie, pierw dajcie odpowiedź, potem ewentualne uwagi.


PS jeśli chcesz spojrzeć na właściwości innych oryginalnych felg bmw to bardzo polecam: https://www.bmwoemwheels.com/pl/rim-models/bmw możesz tam zobaczyć jakie felgi były w jakich autach, dla przykładu 18" styling 32 w e39 na tyle miał te ET24 gdzie do e38 już miał ET22, niby mała różnica a jednak.


#edit:

Jeśli chcesz zobaczyć jak to u mnie wygląda, pamiętaj tylko o tym, że ja mam dystanse, opisywałem wcześniej, ale mniej więcej coś powinno ci to powiedzieć (chyba): https://imgur.com/a/67KCEDH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czego oczekujesz,? Jak ktoś ma ocenić jak mocno dostaną lozyska? Bo nic innego obciążone nie jest. Nikt nie ma jak ocenić tego bo kupiliśmy wszyscy stare auta i nimi jeździliśmy i padło łożysko i nikt nei wie ile by pożyło dłużej mając te dystanse albo jak by jeździć bez nich.



Co to za unikalny wzór felgi że się na nie uparłeś? I jakim cudem weszły ci one do 39?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czego oczekujesz,? Jak ktoś ma ocenić jak mocno dostaną lozyska? Bo nic innego obciążone nie jest. Nikt nie ma jak ocenić tego bo kupiliśmy wszyscy stare auta i nimi jeździliśmy i padło łożysko i nikt nei wie ile by pożyło dłużej mając te dystanse albo jak by jeździć bez nich.



Co to za unikalny wzór felgi że się na nie uparłeś? I jakim cudem weszły ci one do 39?

 

Tak wyglądają te felgi :

https://ibb.co/fCrkqM2

Lepiej by to było jakby szerzej było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak patrząc na ich wzór to sprzedał bym je. Będzie ciężko i tak bo ktoś roztoczył otwór centrujący pod e39 i ktoś będzie musiał pierścienie zakładać redukujące otwór.


No jak chcesz je zostawić to musisz 25-30mm dać bo teraz to wstyd jeździć :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Koledzy widzę, że wątek jest aktywny więc miałbym prośbę o pomoc.

Szykuję się do zakupu felg do e39 2.0i sedan. Rozmiar felg Przód J8x18 tył J9x18 ET 28


Czy takie felgi będą pasowały? Nie będzie nic ocierać.

Jakie opony będą najlepsze?


Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.