Skocz do zawartości

Stuki z okolic skrzyni biegow 8hp


bartek198777

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Właśnie jestem po usunięciu tej usterki. Historii auta nie podam bo x3 jest z USA ale tyle co wiem to silnik N20 245Km przebiegu 125tyś. Identyczny dźwięk. Olej w skrzyni zużyty, brak opiłków, brak nadmiernego srebra, brak urwanych elementów. Pompa oleju (w 8hp jest na łańcuchu ) wyglądała bardzo dobrze, zero śladów nadmiernego zużycia na panewkach wałkach łożyskach itd. Konwerter był jak na ten przebieg mocno zużyty ale nie uszkodzony mechanicznie, auto również miało nadmiernie dużo uruchomień start stop.

Konwerter został zregenerowany w pewniej firmie co je regeneruje mvs. w koneerterze wymieniono uszczelnienia i tarcze lockup, :D nowy olej (ZF), nowa miska (ZF), nowe śruby i uszczelki wałka i dekla (oem BMW) na dekiel od pompy plus masa uszczelek przy pompie (maktrans).

Skrzynia złożona olej wlany zgodnie z procedurą - adaptacja (masakra jakaś dużo cierpliwości trzeba) - 4 dzień dźwięku dudnienia nie słychać skrzynia pracuje bardzo dobrze, tylko ta adaptacja ... :? Ale operacja się udała :D

Koszta:

Śruby dekla i uszczelki konwertera - 120 pln

Reszta uszczelek (zestaw na całą skrzynie chyba) - 320 pln

Konwerter - 1100 pln

Olej i robota - 1000 pln

Na zagranicznych forach czytałem o wymianie oleju i sprawdzeniu jego poziomu.

Niektórzy wyrażali opinie że można tak jeździć ze względu na ułożenie w skrzyni pompy oleju i ten dźwięk może być słyszalny i jest czymś normalnym.

Kilka tematów zamknęło się poprzez uzupełnienie wygłuszeń dzwona skrzyni w którym jest konwerter (na real oem 24147619174 i 24147603258)

U mnie pomogła operacja patrz wyżej.

Powodzenia!

Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.