Skocz do zawartości

525d 177km błędy DDE


Cyroz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem z moim 525d. mam sterownik DDE z innego, jednakże jest jeden problem który objawia się przy rozgrzanym silniku, mianowicie gdy odpuszczam gaz to dymi na siwo/niebiesko, smierdza spaliny aż pali w oczy i buczy bardzo wydech w przedziale 1000-2000 obrotów oraz przerzuca mi bieg na wyższych obrotach tak o mniej więcej 200. Przy tym buczeniu również dymi gdy trzymam równo obroty na powiedzmy 1700. Po pewnym czasie jak by problem ustępuje i nic nie występuje z wyżej wymienionych problemów. Auto ma swoją moc nic nie straciło na dynamice.

Fizycznie jest usunięty DPF jednakże nie wiem jak w ECU. Dodam również że oleju ani płynu chłodniczego nie ubywa. Niżej zdjęcie błędów, usuwam je i po kolejnym przejechaniu się i gdy znów zaczyna buczeć i kopcić to się pojawiają na nowo. Oraz zdjecie z DPF w ista.


IMG-20210515-194902.jpg

IMG-20210515-194824.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopie pozbadz sie tego auta poki mozesz masz 45 bledow 530 000 przebiegu jeszcze pol roku pojezdzisz to ci silnik stanie na autostradzie - tam juz pewnie uszczelka pod glowica kleka wtryski powoli koncza zywot cylindry tloki pewnie juz na ostatniej drodze - przywiazanie to jedno ale w pore to opchaj komus, bo za chwile to bedziesz musial nowego pieca szukac. Masz bledy zaplonu swiec dpf wszystkiego co tylko mozliwe . Opchaj to poki jeszcze jest cos warte i nie kopci jak rumun , bo za chwile na droge tym nie wyjedziesz.
b28nl6U.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czołem

Podpinam się pod temat. DPF usunięty przez poprzedniego właściciela. Rano, po nocy zakopci na niebiesko ale to jeszcze jestem w stanie przeboleć. Najgorzej, że czasami dymi po odpuszczeniu gazu,dojeżdżając np do skrzyżowania. Tak jest przez kilka dni, a potem znowu. Uszczelniacze wymienione, turbina również. Po tych naprawach przez ok miesiąc wszystko było super, a potem od nowa. Przebieg 380 000. Silnik pracuje bardzo ładnie, ma moc itd. Nie ruszałem jeszcze odmy. Bardzo Was proszę o pomoc bo już mnie szlag trafia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.