Skocz do zawartości

Unowocześnianie BMW E82


Dazpien

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mam fajną jedynkę, generalnie jestem z niej zadowolony 123D w m-pakiecie - pytanie czy można ją jakoś unowocześnić? wkurza mnie na przykład mega archaiczne radio i wszystkie te opcje związane z nim, nie mogę się sensownie połączyć telefonem itd. Czy są jakieś upgrade'y softu bądź wymiana Radia i całego systemu na jakiś z nowszej BMW? Jakie inne unowocześnienia można wprowadzic do auta no nie ukrywajmy już z jakimś bagażem wiekowym -2008 rok. Z tego co wiem to nowsze auta na przykład doświetlają halogenami zakręty, fotele z pamięcią - tylko kurde nie mam bladego pojęcia gdzie tego szukać. Może ktoś z Was przeprowadzał takie modyfikacje? Też nie chodzi mi o tuning zewnętrzny jakieś nie wiadomo jakie cuda, ale na 19calowych felgach autko prezentuje się zacnie, szkoda tylko że zaciski hamulców mam takie zwyczajne - tutaj też pytanie, na jakie zmienić, czym ewentualnie pomalować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kompletnie nie napisał czym jeździsz. Jakie lampy. Wszystko mozesz dolozyć, kwestia kasy i zabawy. Zobacz w galeii, auto Kudlaty. Mocno doposażał w fotele z serii F2x, kiere podgrzewaną z Z4 chyba i wiele innych. Radio zależy czego oczekujesz. Funkcjonalnosci to android, jak ma być oryginał BMW to możesz wsadzić wszystko tylko im nowsze tym grubsza kasa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam BMW E82 123D 2008 rok, lampy mam ksenony, M-pakiet wizualny, w środku też doposażony pod M-ke (chyba jedynie zegary są stockowe) - tutaj nic nie zmieniałem - taką już kupiłem. Jednak w miarę czasu użytkowania chce ją zbliżyć jeszcze bardziej do 1, może i w przyszłości uda się też osiągi zwiększyć. Rzeczy od nowszych BMW będą kompatybilne ze starszą? No np radio z jakiejś nowszej plus cały iDrive itd. Zerknę na ten projekt bo wydaje się ciekawy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bezproblemowo to CIC przełożysz jeśli chodzi o navi. Ale funkcjonalność tego w dzisiejszych czasach trochę lipa, a koszt to jak sam będziesz robił, to cena gratów myślę koło 2000zł, może wiecej. Nowsze NBT to już pewnie bliżej 5000zł, no i więcej problemów z montażem :( niektórych modeli pasuje z niektórych nie. Poczytaj popatrz co chcesz, bo już dużo w tych autach było przerabiane. Zrobić się da sporo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nic nie jest kompatybilne z nowszymi beemkami. Doslownie nic. Nawet kiera, siedzenia, lampy. Nbt nie pasuje od zadnej "efki". Zawsze jest to skladanka, klejenie ekranu, emolator itp. Kolega nawet nie napisal co ma w aucie a pyta co moze wstawic. Ekran obracany? Staly? Szerokie cic? Moze stare ccc? Mulf? Ulf? Combox?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jest kompatybilne z nowszymi beemkami. Doslownie nic. Nawet kiera, siedzenia, lampy. Nbt nie pasuje od zadnej "efki". Zawsze jest to skladanka, klejenie ekranu, emolator itp. Kolega nawet nie napisal co ma w aucie a pyta co moze wstawic. Ekran obracany? Staly? Szerokie cic? Moze stare ccc? Mulf? Ulf? Combox?

kurde powiem Ci, że zarzuciłeś takimi skrótami które niewiele mi mówią, ale postaram sie poszerzyć info, ekran obracany, radio osobno muzyczne osobno od navi (w sensie moduł na płyty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak niewiele te opisy mowia, daj sobie luz z jakimis modami. Trzeba patrzec na to realnie. Wychodzi to poza nawet najmniejsze twoje mozliwosci. Auto moze jest stare ale zaawansowanie elektroniczne jest w nich wysokie. Tylko android wchodzi w gre. O ori bmw zapomnij.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak niewiele te opisy mowia, daj sobie luz z jakimis modami. Trzeba patrzec na to realnie. Wychodzi to poza nawet najmniejsze twoje mozliwosci. Auto moze jest stare ale zaawansowanie elektroniczne jest w nich wysokie. Tylko android wchodzi w gre. O ori bmw zapomnij.

spokojnie - ja zdaję sobie sprawę z moich umiejętności, zleciłbym to komuś dużo bardziej doświadczonemu niż ja. Pytałem tylko o możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To tez android. Nbt (te z serii f) bardzo drogie, w cic nie ma co sie pakowac, brak combox u ciebie, czyli multimedia (bt, net, streaming audio).

Hamulce, szukaj od 335i, pasuja p&p i sa mega wielkie :D tyl zostaw jak masz.

Xnenon skretny to duzy wydatek, zakup lamp, mudulu swiatel, kodowanie +- 6tys.

Siedzenia od "efki" +- 5tys

Kiera od z4 +- 4tys

Nadal chcesz modzic? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tez android. Nbt (te z serii f) bardzo drogie, w cic nie ma co sie pakowac, brak combox u ciebie, czyli multimedia (bt, net, streaming audio).

Hamulce, szukaj od 335i, pasuja p&p i sa mega wielkie :D tyl zostaw jak masz.

Xnenon skretny to duzy wydatek, zakup lamp, mudulu swiatel, kodowanie +- 6tys.

Siedzenia od "efki" +- 5tys

Kiera od z4 +- 4tys

Nadal chcesz modzic? :D

kierownicę mam fajną zostawiłbym, nad siedzeniami myślę, że pomyślę bliżej zimy, hamulce myślę, że do ogarnięcia jeszcze w wakacje, co do androida to w sumie nie widzę problemu jeśli miałby być bardziej responsywny od tego co mam teraz, bo szczerze mówiąc max co z tego wycisnąłem to moduł xiaomi wpinany do zapalniczki i łączący się potem z BT - upierdliwe bardzo i brak tego co bym chciał, czyli odpalania muzyki z pendrive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.