Skocz do zawartości

520D F11 2011 2.0D 184KM Podczas jazdy zgasl i nie odpala


Krzysieeke

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

Posiadam F11 z 06.2011 roku 2.0D 184KM, przebieg 220 tys. km (potwierdzony) skrzynia manualna. Mam następujący problem podczas jazdy okolo 160 km/h samochod lekko szarpnęło po czym pojawił sie komunikat, ze nie ma pelnej mocy (stracił ja calkowicie).

Zjechalem na pobocze, zgasiłem samochód ale juz nie odpalil. Laweta do mechanika. Niestety mechanik specjalizuje sie w grupie VAG a ogolny komputer po zczytaniu bledow wyrzucił.

P0101

P115C

W sterowniku E8

Odszukałem kod P0101 wyszlo, ze moze przeplywka ale drugi kod nic nie mówi. Poza tym sama przeplywka raczej nie unieruchomilaby całkowicie samochodu?

Macie jakies pomysly? EGR? Rozrzad? Jakies inne czujniki?

Czy w ukrytym menu jest szansa zobaczyc jakies inne błędy?


Z gory dzieki za pomoc i Wasze pomysly.

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Miałem kiedyś taki przypadek. Przyczyną był zapchany EGR, który zablokował się w pozycji pełnego otwarcia i mimo kręcenia silnik nie dostawał poprawnej ilości powietrza. Silnik przy tym zaczął się najpierw dławić, potem po prostu zgasł.  Musiałem zdjąć tą plastikową kopułkę z EGR, odblokować go śrubokrętem i rozruszać. Odpalił, dojechałem do domu, potem czyszczenie, a w finalnie akcja i wymiana w serwisie na nowy typ EGR. Twój przypadek może jest inny, ale zostawiam dla potomnych swój.

Edytowane przez aadam75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.