Skocz do zawartości

Trzeszczenie stukanie metaliczne z okolic zegarów


tomekpoczta6wp.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam piszę pierwszy raz na forum Proszę o wyrozumiałość mam BMW X3 f 25 2014r 2.0 diesel przebieg ponad 105000 km. Trzeszczenie stukanie metaliczne pojawia się spod deski rozdzielczej okolice zegarów przy obrotach od 1200 do 1600 na jałowym biegu i na każdym biegu. Co to może być? Czy czy przyspieszam czy zwalniam ten dźwięk pojawia się tak jakby skądś przenosiły się wibracje i coś hałasuje.?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to najprawdopodobniej filtr paliwa uderza o podłogę przy ścianie grodziowej. Musisz go przesunąć. Ew. inaczej zamocować. Było o tym na forum, u mnie tak było jak mówisz. Zamocowany w inny sposób i jest gitara. Pozdrawiam.


edit: u mnie to było takie stukanie jak by coś wpadała za licznikami w rezonans i stukało. Strasznie denerwujące. Na małych obrotach, przy ruszaniu i czasami na postoju. Przesunięty trochę filtr i przewody paliwowe i jest ok. Stukały o ścianę grodziową, ewidentny ślad był. Na zewnątrz tego nie było słychać, w środku tak jak pisze i np. jak by maska czy coś wpadało w drgania. Nagrać film z tego -raczej ciężko będzie to usłyszeć na filmie.

Edytowane przez marcin62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Mam u siebie identyczne objawy jak opisał kolega w pierwszym poście. Czy może komuś udało się rozwiązać problem, namierzyć co jest odpowiedzialne za metaliczne dźwięki? W moim przypadku nie jest to wina filtra paliwa. A dźwięk słychać tylko z wewnątrz. Z zewnątrz nie słychać ani pod spodem ani pod maską silnika. Dźwięk słychać tylko w zakresie 1400 - 1600 obr/min. Link do nagrania:

https://drive.google.com/file/d/1amZS6zPXjuwl7iBDHE3WGsDacW0eFkGF/view?usp=share_link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam. Mam u siebie identyczne objawy jak opisał kolega w pierwszym poście. Czy może komuś udało się rozwiązać problem, namierzyć co jest odpowiedzialne za metaliczne dźwięki? W moim przypadku nie jest to wina filtra paliwa. A dźwięk słychać tylko z wewnątrz. Z zewnątrz nie słychać ani pod spodem ani pod maską silnika. Dźwięk słychać tylko w zakresie 1400 - 1600 obr/min.





problem rozwiązany - przewody paliwowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.