Skocz do zawartości

Odbiór nowego auta uszkodzony fotel


maz9

Rekomendowane odpowiedzi

Na dniach odbierałem X7. Niestety okazało się ze ma uszkodzoną skórę na fotelu pasażera. Czekam na decyzje BMW co z tym zrobią. Samochód nie został odebrany. Czekam już ponad tydzień. Ktoś ma doświadczenie jak wygląda załatwianie takich spraw. Chodzi mi o to czy warto wziąść upust jeśli tak to jaki czy lepiej niech wymienią fotel. Fotel maksymalnie dopasiony masaż aktywna wentylacja itp. Nie odstałem żadnych propozycji ale wolałbym nowy fotel. Ale może jestem w błędzie może lepiej wziąsć upust jak zaproponują. Trochę mnie drażni że auto stało miesiąc ze zdjętymi foliami i nikt nie zobaczył uszkodzonej skóry ale takie życie. Mam jeszcze pytanko czy wy oglądając nowy samochód przy podpisywaniu leasingu mieliście środek w glinie, piachu, błocie,czy było tam czysto ? - mam na myśli miejsce gdzie zwykle jest chodnik i kierowca trzyma nogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Bardzo dobrze, że nie odebrałeś. Poza tym w umowie masz zapis o jakimś promilu upustu za każdy dzień zwłoki.

Co do rozwiązania to centrala może przysłać nową tapicerkę i wymienią ją w ASO. Może tylko siedzisko, a mogą także zaproponować upust i podpiszesz, że odbierasz jak jest.

Domagaj się wymiany na nową skórę, nie wiem jaką skazę miałeś na fotelu, ale zacznie się powiększać, może rozerwie i nie zareklamujesz tego potem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dojechało do dealera moje X6M to przy odbiorze okazało się , że na fotelu kierowcy jest uszkodzone lico skóry ( full leather merino ) . Auto odebrałem, w protokole odbioru odpowiedni wpis , przy pierwszym przeglądzie wszystko wymienione na nowe, wolne od wad.
http://images.spritmonitor.de/1244128.png - ekologia pełną gębą :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
U mnie ma być naprawa skóry w miejscu najbardziej używanym po fotelu pasażera. To dokładnie bok siedziska tam gdzie się zjeżdża żeby wyjść za uta. Nie wiem na czym będzie polegać naprawa i trochę się martwię co będzie z tą skórą za rok czy za 5 lat. Nie podoba mi się ta cała sytuacja. Mam obawy czy niema więcej usterek. Auto z lipca 2019
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto z lipca 2019 odebrałeś jako nowe dopiero w maju 2021 ? :roll:

 

No tak, jescze nieodebrałem bo czekałem na decyzje co z fotelem po naprawie. Dali znać że wymieniają fotel, to podpisałem leasing i czekałem na auto.Aż tu niespodzianka ..... nie wymienią fotela bo jakieś numery seryjne itp - taka sobie zbywanie i ze naciągali nową skórę. Czy to będzie trwałe nie wiem. Ale tak 2019 sierpień - mam nadzieje że to nie jakiś wybrak z masą wad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.