Skocz do zawartości

Wymiana amortyzatorów przednich i tylnych


typ o

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Muszę wymienić w swoim aucie amortyzatory przednie i tylne. Wymianę będę zlecał mechanikowi, ale chcę zakupić je we własnym zakresie. Jakiej firmy amortyzatory możecie polecić? Co jeszcze oprócz samych amortyzatorów muszę zakupić, aby je zamontować? Auto to BMW X1 E84 2.0d xdrive. Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez typ o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Podaj VIN swojego pojazdu, bez tego nie dobiorę amortyzatorów. Łożyska warto wymienić, kup lemfordera.

Dodatkowo odboje amortyzatorów i ich osłony.

Ile masz km nabite? Ja bym sprężyny wymienił jak fura ma 200 tys. km. Do sprężyn dochodzą gniazda sprężyn góra dół.

Wszystko warto kompletować ze schematem z np. bmwstore.pl czy czescidobmw.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj VIN swojego pojazdu, bez tego nie dobiorę amortyzatorów. Łożyska warto wymienić, kup lemfordera.

Dodatkowo odboje amortyzatorów i ich osłony.

Ile masz km nabite? Ja bym sprężyny wymienił jak fura ma 200 tys. km. Do sprężyn dochodzą gniazda sprężyn góra dół.

Wszystko warto kompletować ze schematem z np. bmwstore.pl czy czescidobmw.pl.

 

Podpinam się pod temat bo mam taką sama potrzebę , proszę podpowiedz mi Moj Vin to WBAVP31050VN10491

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.


Ponta, bardzo dziękuję za odpowiedź. Sprawdziłem po VINie na stronach, które podałeś i już wiem jakie amortyzatory dobrać.

Do amortyzatorów dobrałem też odpowiednie osłony i odboje + poduszki amortyzatorów, ale zastanawiam się czy na tył muszę zakupić poduszki górne i dolne?


edit:


Dobrałem taki zestaw:


Amortyzatory:

SACHS 313 932 przód

SACHS 313 931 przód

SACHS 313 933 tył


Osłony i odboje:

SACHS 900 127 tył

SACHS 900 328 przód


Poduszki:

LEMFORDER 27001 01 przód


I teraz nie wiem czy na tył brać też: LEMFORDER 35420 01 i LEMFORDER 35398 01 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.