Skocz do zawartości

Komunikat o przeglądzie auta jak zmienić.


Limakan

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam mały problem, wyświetla się komunikat o przeglądzie okresowym (co rocznym) który minął w marcu. Zmieniłem w menu w ustawieniach na marzec przyszłego roku, jednak komunikat o minionym terminie nadal przy uruchomieniu auta nadal się wyświetla. Czy ktoś wie jak usunąć ten komunikat bez wizyty w serwisie i podłączeniu do jakiś zewnętrznych urządzeń?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Niezależnie od wersji Head Unit, przypomnienie o przeglądzie technicznym powinno dać się zmienić i zapamiętać poprzez iDrive (bez podłączania zewn. systemów przez OBD) - spróbuj jeszcze raz i sprawdź czy zatwierdziłeś zmiany.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie o przeglądzie olejowym, że można zmienić bez żadnego kompa? U mnie np. było tak że nie mogłem zmienić przeglądu na dalszy gdyż wisiał mi w kompie "wymiana płynu hamulcowego". Jak zmieniacie to w F25 Lci z auta?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że to co piszesz to jest wskazówka której szukam. Faktycznie mam za 120 km olej do zmienienia i płyn hamulcowy to i pewnie bez ich zmiany i nadpisaniu za pomocą zewnętrznego komputera mechanika , nie jest możliwa zmiana tego komunikatu o przeglądzie okresowym:) Chyba producent auta nie ufa w profesjonalizm naszych stacji diagnostycznych pojazdów :)


Dam znać po wymianie płynów czy pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Myślałem, że pytanie było o coroczny przegląd techniczny samochodu, a nie kasowanie wymiany oleju. Jeśli o to drugie chodzi to jest to też proste - tutaj macie linki do filmów https://www.youtube.com/results?search_query=f25+reset+oil

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o coroczny przegląd :) ale prawdopodobnie by nie wyświetlał komunikatu o tym przeglądzie który przeszedł w marcu pomimo zmiany ustawień w komputerku pokładowym , to muszę zmienić olej i płyn hamulcowy oba komunikaty się również są zgłaszane przez system, na piątek mam wizytę w warsztacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

Czy ktoś wie jak usunąć ten komunikat bez wizyty w serwisie i podłączeniu do jakiś zewnętrznych urządzeń?

 

wszystko jest bardzo proste i mozna to zrobic samemu :D


UWAGA : .... pod warunkiem , ze system tylko "przypomina" ( w kolorze zoltym lub pomaranczowym ) .....

..... jezeli termin minął i informacja jest w kolorze czerwonym to tylko kompem albo ASO


Kasowanie Inspekcji BMW X3 F25 LCI Oil Service Indicator Light Reset BMW X3 F25 LCI

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak pisał kolega ZAFI, jak już na czerwono komunikat o terminie przeglądu to nie zmienimy z licznika. Dodatkowo gdy jest do zmiany olej i jest o tym komunikat, to najpierw reset info o zmianie oleju, a następnie o minionym terminie przeglądu. Zmiana z poziomu komputera mechanika, zawierającego parametry różne marki aut, nie musi to być dedykowany z ASO BMW. Po zmianie oleju i płynu hamulcowego, patrzyłem przez ramię co robi mechanik:) i wyciągnąłem takie wnioski :) .


Dziękuję wszystkim za pomoc, dzielenie się wiedzą i własnymi doświadczeniami w eksploatacji tego typu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.