Skocz do zawartości

BMW 118i N43 Zwiększone użycie akumulatora/niski poziom napi


Czaqu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zauważyłem niepokojące objawy i komunikaty:

W czasie pracy silnika i przy zapalonych światłach ładowanie alternatora wynosi 14.6 -14,7 V.

P wyłączeniu silnika i pozostawieniu załączonego samego zapłonu napięcie akumulatora z wartości 12,8V spada w ciągu minuty i tak kolejno 12,7V po chwili 12,6V, 12,5 itd.. do 12,2V kiedy to z sygnałem dźwiękowym zapala się na wyswietlaczu komunikat "Niskie napięcie akumulatora"

Następnie auto uruchamia się bez problemu a komunikat znika i wszystko jest ok do czasu wyłączenia silnika i pozostawienia auta na włączonym zapłonie czy też włączonym radiu. Kiedy właczone jest radio również po około minucie wyświetla się komunikat "Niskie napiecie akumulatora, pomaranczowy znaczek aku na wyświetlaczu" i automatycznie radio zostaje wyłączone aby oszczędzać akumulator.

Przeszukałem forum i nikt nie napisał co konkretnie powoduje takie objawy: jedni ze alternator, inni ze aku inni tez że regulator napięcia.

Pytanie kieruje do osob, które spotkały sie z takimi samymi objawami i komunikatami i sobie z tym poradzily.

Z gory dziękuję za cenne wskazówki trafione w punkt.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.