Skocz do zawartości

320d 163km automat 2005r. Samochód ma problemy ze spalinami.


NMih

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Jestem posiadaczem e90 2.0d 163km automat już ponad rok ale od jakiegoś czasu mam problemy których nie porafie rozwiązać żaden mechanik... :mad2:

Kopcenie po wduszeniu gazu( czarny dym) im bardziej silnik ma obciążenie tym bardziej kopci.

wymieniane już :

*odma

*sonda lambdy co dało efekt z 8.5l na 7.9

*obudowa termostatu

*czujnik doładowania, czujnik ciśnienia ,czujnik temp powietrza dolotowego, czujnik temp egr.

* regeneracja turbiny , czyszczenie kata oraz oczyszczenie całego układu powietrza.

wspomne ze koło pasowa wału było robionę całe popękane i wszystkie rolki napinacze tak samo żeby samochód miał jak najmniejsze obciazenie,gdyz chodził jeszcze cięzej.

oleje wymieniane 5w40 motul co 9tys z filtrami.

*wtryski wszystkie sprawdzone nie leją.

samochód działa z przymulaniem ma wibracje dość solidne na silniku odczuwalne po całej karoseri.

Wibracje auta na postoju oraz przy obrotach około 1500 gdy chce utrzymac np 50.

Samochód nie posiada dpf

Wyskakuję bład jeden czujnik położenie wałka rozrządu i nic wiecej :shock: :shock: .

Nie liczę na odpowiedzenie mi na powód dokładny ale może pomożecie mi metodą prób i błędów dojść do zalążka czym to może być spowodowane, z góry dziękuje.

Zdrowych i Radosnych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czujnik wałka rozrządu wymień . Jest łatwy dostęp od góry koło wlewu oleju . Nie wiem czy finalnie jak przestanie działać to nie odpalisz . Na kopcenie to sprawdź węże powietrza i intercooler czy nie są dziurawe . To się stało nagle ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, regenerowałeś turbo sprawdzałeś wtryski itp a logi zrobiłeś?

Zrób logi na rozgrzanym silniku 3 bieg 1500rpm i ciągnij aż do końca. Wrzuć i zobaczymy jak się zachowują poszczególne elementy. Typu przeplywka, czy turbo zapodaje tak jak trzeba itp.


Co do wałka rozrząd jak padnie to unieruchomi auto, w nim raczej nie szukałbym przyczyn kopcenia. Przy uszkodzonym wałku występują problemy z rozruchem oraz błędy synchronizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.