Skocz do zawartości

Błąd 283400 N47


Festexx

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Wczoraj podpiąłem bTool i wyskoczył mi błąd 283400 Oxygen sensor after cat., activation heating Open circuit. Samochód z premium selection na tej ich gwarancji - na zasadzie ubezpieczenia (sprawdziłem, elektroniczne elementy sterowania układem wydechowym wchodzą w zakres). W jaki sposób mam im powiedzieć o tym błędzie ? Mówić że zapalił się check i mają to sprawdzić czy macie jakieś inne pomysły?

W ogóle co ten błąd powoduje? Bo samochód jeździ tak jak jeździł i w zasadzie nie widzę jakiejkolwiek różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kody błędów BMW


Informacje o błędach


Opis kodu błędu

DDE wykrywa przerwę w obwodzie na stopniu wyjściowym:

ogrzewanie czujnika tlenu, czujnik tlenu za katalizatorem.

Warunki kodu błędu

Ogólne warunki Monitorowanie jest aktywne, jeśli napięcie akumulatora jest większe niż poniższe napięcie minimalne. 10700 mV

Napięcie sterownika: 9,5 V do 16 V.

Stan terminala


Warunki jazdy

Stan czasu uszkodzenia

Usterka jest wprowadzana, jeśli występuje dłużej niż następujący okres (czas odbicia): od 2000 ms do 5000 ms (w zależności od wersji).

Plan serwisowy

1. Sprawdź

przewody i połączenia wtykowe 2. Jeśli przewody i połączenia wtykowe są w porządku:

Wymień czujnik tlenu za katalizatorem.

Wpływ na błąd

Żaden

Ostrzeżenia

Światła ostrzegawcze Lampka kontrolna awarii

Komunikaty w Centrum sterowania

Uwagi serwisowe

Sprawdź rezystancję grzałki sondy lambda na czujniku tlenu.

Wartość zadana w temperaturze pokojowej: ok. 3 omy.

Uwaga: Rezystancja elementu grzejnego jest silnie zależna od temperatury (rezystancja wzrasta wraz ze wzrostem temperatury).

W przypadku wymiany czujnika tlenu należy wykonać następującą funkcję serwisową: Usunąć adaptacje, układ wydechowy.

© 2021 - BMWFaultCodes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.