Skocz do zawartości

Sonda NOX VS NOXEM 130 E90 N43

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam problem z wypadaniem zapłonów na 1 cylindrze.

bmw e90 320i n43


trzesie autem na 2 i 3 biegu i swieci check engine .

tutaj mam tez błedy


30C1

30E9

2E81

30EA

29CE

29CD


zamowiłem swiece i cewki mysle ze jak wymienie to bedzie juz ok

oby nie wtryski

cewki maja 80 tys km

swiece 30 tys km


mozecie mi powiedziec czy co te błedy oznaczją ? miał ktos podobny problem ?

Edytowane przez sztukes

Opublikowano
  • Autor

wymieniłem dzis cewki i swiece na nowe i bład na pierwszym cylindrze

ale nie wyskakuje juz check engine auto chodzi juz ok niby

jutro jade na autostrade i zobacze czy cos sie nie bedzie dalej działo

moze to byc wtrysk sonda nox ale była wymieniena około 80 tys, km temu czyzby znow padła ?

lub przepływomierz ...

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Z tego co piszą tu na forum 80tys. dla Noxa to już i tak długo. Zanim wpadniesz na pomysł kupienia drugiego, to poczytaj o NOXem z bimmerprofs.
Opublikowano
  • Autor

30E9 stickoxidkatalysator alterung

4798 niedrige speicherkapazitat

16 testbedingungen erfullt

35 Fehler moment an vorhanden

188480tkm



30EA denox katalysator verschwefelt

29CE verbrennungsaussetzer zylider 2

205904 tkm


29 CD verbrennungsaussetzer żyli der 1



sprawdziłem przez impe wychodzi na to po błedach ze sonda nox


jak kupie nowa to trzeba ja adaptowac ? a jak tak to przez ipme to zrobie i sam ?


trudno zamontowac ta sonde ?

Opublikowano

Nie kupuj oryginalnych sond NOX ani zamienników - tylko i wyłącznie NOXEM od bimmerprofs. Raz na zawsze pozbędziesz się problemu z nox i system będzie działał poprawnie. Na stronie bimmerprofs jest cała instrukcja jak to zamontować i co zrobić po montażu. Bez kanału tego nie zrobisz, sonda noxem wchodzi w wydech. Po montażu za pomocą ISTA rejestrujesz nowy katalizator, za pomocą INPA usuwasz adaptacje silnika i wykonujesz nowe.


Jeżeli wtryski przy przebiegu >200k km nie były ruszane, to pewnie czas na nie przyszedł.

Opublikowano
  • Autor

Wtryski były wymieniane przy 100tys.km

Teraz mam 200tys km

Czyli 100tys.km najechane


Ta sonda nox już raz wymieniałem przy 120tys km ledwie 80tys. Km ma i już wymiana ☹️


Mam ten kabel inpa czy zainstaluje to wszystko o czym piszesz wyżej?


Czy jest osobą na forum aby mi to wytłumaczyła lub zrobiła zdalnie przez neta?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.