Skocz do zawartości

[E34 Sedan 2.0 90r] Nie można zatrzasnąć bagażnika


serekzolty

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Mam następujący problem: żeby zatrzasnąć bagażnik muszę kilkukrotnie przywalić klapą dość mocno i łapie dopiero za 10tym razem . Gdy już zamek się zatrzaśnie to zamyka i otwiera się z centralnego bez problemu. Problem dotyczy jedynie zatrzaskiwania klapy. Ten mechanizm, który jest w klapie chodzi dobrze i palcem mogę go zamknąć bez problemu oraz reaguje na wciśnięcie wkładki. Co to może być?


Drugim problemem jest to, że sama wkładka po naciśnięciu w celu otwarcia mi nie odskakuje. Muszę wtedy przywalić od wewnętrznej strony klapy ręką, żeby wróciła do swojej pozycji abym mógł ponownie ją użyć do otwierania. Napsikałem wokół niej i na nią smaru oraz powciskałem kilkukrotnie i jest minimalnie lepiej. Jak dostać się tam aby jakoś "od wewnątrz" tam nawalić smaru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, sam "zamek" czyli mechanizm zamykania, który łapie za rygiel jest regulowany dwoma śrubami - musisz się pobawić. Element z wkładką demontujesz od środka, po zdjęciu tapicerki. Wszystko będziesz widział, ale przygotuj zapas cierpliwości, bo trochę tam ciasno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się ściągnąć "guzik" który służy do otwierania. Wymoczyłem go w preparacie do mycia, wyszlifowałem papierkiem zarysowania na wkładce i porządnie nasmarowałem a dodatkowo skróciłem lekko sprężynę naciągając dodatkowe 3 zwoje, gdyż straciła swoją moc po latach. Klapę wystarczyło wyregulować porządnie na odbojach i już ładnie się zamyka :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.