Skocz do zawartości

Głośniej po Valvoline


DOMASS

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry!


Jestem tutaj nowy, więc od razu się witam, i przepraszam jeżeli w złym miejscu umieściłem ten post, czy podpięty jest nie tam gdzie trzeba. Slabo sie znam na pisaniu postów na forum więc z góry proszę o wyrozumiałość...


Jakiś czas temu (rok temu) kupiłem BMW e87... 118i, 2006 ten słabszy silnik n46 129 konny


Wszystko ładnie pieknie, po 400km remont silnika (panewki, szlifowanie bloku, honowanie, nowe świece, przewody, odma, delikatny remont valvetronika, w zasadzie to prawie wszystko porobione).


Zalali mi castrola 5w40 po 3 tys zalałem motula 5w40...


CALY CZAS WSZYSTKO OK


Na Motulu przejechałem trochę za dużo, 14k... ale cóż... życie...



4-5 tyś temu, przed zimą zmieniłem na Valvoline 10w40 i zauważyłem coraz głośniejszą pracę silnika.... (POMYŁKA... 5W40)


Jeżeli macie jakieś propozycje napiszcie co to może być?

Tyka tak jak by zegarek, zwiększa sie intensywność stukotu z obrotami.... (ostatnio od właściciela e30, zostałem zapytany czy mam diesla....?)


JUZ ZEPSULEM SILNIK?


Jak wymienię olej spowrotem na motuna np.? Bedzie dobrze?


Doradźcie co tu począć?



A może ten Valvoline taki jest i wszystko będzie OK, jak zmienię na inny olej...


Dodam, że nic nie bierze oleju, stan cały czas ok, silnik pracuje beż zarzutów, tylko te irytujące cykanie...

Edytowane przez DOMASS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napewno nie wina oleju , Valvoline jest dobry. Niestety podejrzewam że może mieć to związek z tym generalnym remontem , który miał silnik. Takie stukanie nasilające się z obrotami to np objaw uszkodzonej panewki lub dwumasy. Ale oczywiście może być to milion innych rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.