Skocz do zawartości

Problem z polaczeniem


chudy933

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z podlaczeniem bmw e60 2009 rok 3l diesel do OBD. Pozyczylem od kolegi ELM 327 z kablem i przejsciowke do telefonu, kupilem aplikacje B-TOLL EXPERT. nie mozna polaczyc. Gdzie jest problem ? czy ten ELM nie czyta protokolu DCAN? czy o co chodzi? Jesli kupie kabel K+DCAN typowy dla bmw to dam rade polaczyc z ta aplikacja?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Zakupiłem kabel ENET z kartą sieciową USB-C żeby podłączyć X5 40i G05 pod Bimmer-tool.

Niestety poległem, bo jak się okazało żaden z posiadanych telefonów nie obsługuje transmisji po LAN, a jedyny tablet, który ma taką obsługę z przyczyn bliżej nieznanych nie jest się wstanie połączyć.

Wpisuje adres IP 169.254.250.250 i nic - błąd połaczenia. Czy wszystkie BMW serii G wymagają takiego samego adresu?

W aplikacji Bimmer-tool  w WIFI/ENET jest również miejsce do wpisania adresu i chyba numeru portu. Co tam powinno być wpisane? Ten sam adres? A jaki numer portu?

Oglądałem filmy z obsługi tego programu, ale zawsze to były starsze BMW.

W ramach desperacji zamówiłem dzisiaj WIFI ENET, ale też nie wiem co mam  pisać w pozycję adresu w Bimmer-tool  w WIFI/ENET.

Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 6.03.2024 o 20:59, apko napisał(a):

Zakupiłem kabel ENET z kartą sieciową USB-C żeby podłączyć X5 40i G05 pod Bimmer-tool.

Niestety poległem, bo jak się okazało żaden z posiadanych telefonów nie obsługuje transmisji po LAN, a jedyny tablet, który ma taką obsługę z przyczyn bliżej nieznanych nie jest się wstanie połączyć.

Wpisuje adres IP 169.254.250.250 i nic - błąd połaczenia. Czy wszystkie BMW serii G wymagają takiego samego adresu?

W aplikacji Bimmer-tool  w WIFI/ENET jest również miejsce do wpisania adresu i chyba numeru portu. Co tam powinno być wpisane? Ten sam adres? A jaki numer portu?

Oglądałem filmy z obsługi tego programu, ale zawsze to były starsze BMW.

W ramach desperacji zamówiłem dzisiaj WIFI ENET, ale też nie wiem co mam  pisać w pozycję adresu w Bimmer-tool  w WIFI/ENET.

Pomoże ktoś?

Jakie to są że 'żaden z posiadanych telefonów' ? 

Tryb samolotowy włączałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realme GT ME, Motorola G84, LG V30. Problem tych telefonów polega na tym, że nie obsługują zewnętrznej karty ETH podłączanej przez USB.

Tablet LENOVO kartę widział, za to Bimmer-tool nie widział jego zasobów i nie był wstanie skorzystać z  karty ETH, prawdopodobnie problem był z uprawnieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.