Skocz do zawartości

F20 116i Sportline Valencia Orange metallic ACS


ChSafrane

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Chciałbym podzielić się z wami historią mojej F20, która trafiła w moje ręce dość przypadkowo. W telegraficznym skrócie: Zostałem poproszony przez znajomego o znalezienie Astry J. Przy okazji oględzin Opla w Lipsku miałem obejrzeć lekko rozbite CLA AMG dla siebie, które miało zastąpić wsłużonego ML-a 400CDI z pakietem AMG.


Traf chciał, że na tym samym placu znalazłem rzucają się w oczy F20-kę w 16 calowym obuwiu zimowym z kołpakami. Przy bliższych oględzinach okazało się, że ktoś doposażył ją już w kilka gratów od AC Schnitzer. Szybkie sprawdzenie VIN-u potwierdziło przebieg 51 tys. km i to, że doposażenie wykonane zostało w salonie BMW w Dreznie przy przebiegu 0 km. Pewna hstoria serwisowa i efektowny wygląd spowodowały, że ML pozostał w moim posiadaniu a obok niego pojawiła się wściekle pomarańczowa F20. Co prawda nie obyło się bez problemów z zapakowaniem auta na lawetę, co sugerowało, że i przy zawieszeniu coś zostało zmienione.


Przy bliższych oględzinach na podnośniku okazało się, że zamontowane zostały również sprężyny od AC Schnitzer obniżające auto o 30mm. Podpięty komputer pokazał, że auto poruszało się głównie na odcinkach do 5km co w połączeniu z hisotriami o "cudownej" wytrzymałości fabrycznego rozrządu skłoniło mnie do jak najszybszego sprawdzenia łańcucha i ślizgów. Podczas wykręcania napinacz rozpadł się na trzy części a łańcuch zupełnie nienapięty spoczywał na wysłużonych prowadnicach... :shock:


Powoli szykuje się do pierwszych modów wykraczających poza kodowanie. W pierwszej kolejności planuje:

- Czarne nerki

- Oklejenie dachu i ewentualnie spojlera w Gloss black

- Sprawdzenie auta na hamownii (Auto idzie za dobrze jak na 136 PS i podejrzewam, że coś mogło być robione bez wpisu w Biefie)

- Ewentualne podniesienie mocy do ok 210 PS

- Doposażenie w Navi


Y6xaBq.jpg

8yOuhO.jpg

SbG4M7.jpg

74htKU.jpg

Zo55JA.jpg

W4RVWL.jpg

e60lIQ.jpg

NPnCsu.jpg

X1HWtO.jpg

n9z9H4.jpg

c8Gfu0.jpg

HYMZ1g.jpg

w9iWGT.jpg

Z80eR0.jpg

gan3dT.jpg

vQG5n4.jpg

dLmvc8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Bardzo lubię dodatki Ac Schnitzer. W każdym moim BMW zawsze coś dokładam od tego tunera.

Świetny kolor, a przez te dodatki auto nabrało charakteru. :cool2:

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.