Skocz do zawartości

[320D N47]instalacja świec żarowych-montaż mieszany?


leispe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono. Moje e92 pokazało błędy świec 1 i 3 i komunikacji ze sterownikiem. Wyczytałem już, że to najczęściej wina sterownika. W związku z tym chciałbym go kupić i wymienić. Do silnika N47 według realoem idą świece żarowe 7v od bosch'a, jest też wpis zabraniający montażu mieszanego bosch/beru. Analizując to wszystko dochodzę do wniosku, że nie da się wpakować żadnego zamiennika tego sterownika. Czytając forum dużo osób polecało BERU GSE 105, tylko czy będzie on banglać z tymi świecami 7v? Szczerze mówiąc, zaczynam się już w tym gubić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Świecy masz nie mieszać między Bosch a Beru. Montujesz 4 jednakowe. Nie np. 3 Bosch i jedną BERU. Do N47 świeca ma numer bmw 12230035934. Stwrownik ten co piszesz do N47 numer bmw 12218591723
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Ale koledze chodzi nie o mieszanie świec, tylko o to czy do świec Boscha 7V można stosować sterownik Beru GSE105. Ja mam ten sam dylemat. Generalnie wszystkie sklepy stacjonarne i internetowe dopasowują GSE105 do N47 D20C, ale czytałem też na forum, że jak świece Bosch to tylko sterownik OEM, a jak sterownik BERU GSE105 to trzeba wymienić świece też na Beru. Z drugiej strony piszą niektórzy, że sterownik OEM na pierwszy montaż pochodzi właśnie od BERU. I bądź tu mądry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ETK jest widnieje informacja: "Uwaga! Montaż mieszany produktów Beru i Bosch jest niedozwolony.". Interpretowałbym to tak, że oba podzespoły (sterownik/świeca) muszą być tego samego producenta, a to co było przy pierwszym montażu 10 czy więcej lat temu, odstawiłbym w niepamięć - mogło się w tym czasie coś zmienić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest w ogóle sterownik Boscha ? Bo jakoś nie potrafię znaleźć odpowiednika Bosch do numeru części 12218591723 lub 12217798000. Są Beru, Hitachi (niedostępny nigdzie), Champion i jakieś krzaki, a Boscha nie ma. I co wy na to koledzy pomożecie?

Co więcej w wątku "N47 177M drgania świeca" czytam:

Tylko BERU robi te sterowniki, a z tego co wiem świece w N47 BMW wsadza BOSCH. Skoro BMW miesza firmy to raczej nie ma problemu.[/quote
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.