Skocz do zawartości

adaptacja akumulatora agm w E90 LCI


sharinho

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem adaptację nowego akumulatora według instrukcji:

- engine

- dde (N47)

- status

- ibs-powermanagement

- battery reg

Po naciśnięciu [battery reg.] wyskoczyło okno [OKEY] i koniec


Ale nadal nie działa system Start/Stop. W listopadzie 2015 jak wymieniałem to, facet robił mi adaptację chyba BMW Coding Toolem to mówił, że może zapalać się światło we wnętrzu, przygasać, robić się jaśniej itd. że system będzie się uczył nowego akumulatora i faktycznie tak było. np. wyśweitlacz w radiu robił się cały pomarańczowy na chwilę, podświetlenie wnętrza się zapalało mimo, że nikt tego nie włączał itp. Teraz w INPA wyskakuje komunikat OKAY! i koniec, żadnych oznak. Akumulator z UCANDO, nowy Bosch AGM S5 95Ah 850A. Zakodowany mam (po sprawdzeniu NCS Expert) AGM 90Ah. Jak to zrobić poprawnie, a może raczej w jakim programie? Niestety nie mam ISTA. Mam INPA, NCS, Ediabas Tool32, BMW Coding Tool.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z tego co kojarze to fobrze zrobiłeś. START/STOP działa po chyba 6 godzinach stania od wymiany

Battery

For vehicles with automatic engine start-stop, an AGM battery must be fitted in all cases and it must be registered after battery replacement using the service function so that the MSA function can work perfectly.


In the event of a battery replacement, disconnection of the battery or after programming the engine management system, the reference data for the battery charge state and battery condition can be lost.

They are only available again after an open-circuit voltage measurement of approx. 6 hours (e.g. off-load phase overnight) in which the vehicle may not be wakened. In this training period, the MSA function is not active (shutdown inhibitor = battery charge state not plausible). The customer is to be notified of this when the vehicle is handed over. The MSA function switches back automatically to active as soon as the necessary routines have been completed successfully.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.