Skocz do zawartości

Uzupełnienie płynu m47n bez spuszczania z bloku silnika


KeniT8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie pytanie bo pilnie potrzebuje odpowiedzi.Rok temu zmieniałem termostaty egr i główny spusciłem płyn z bloku itp.Teraz muszę ponownie zmienic główny i nie chciałbym ruszać tam śruby w bloku bo raz,że podkładki takiej nie mam uszczelniającej to dwa upaćka znów pół bloku jak siknie


Czy jeśli spuszczę płyn z chłodnicy tylko,uniose lekko przód auta zmienię termostat to teraz procedura zalewania płynu tzn wiem jak odpowietrzyć tylko czy jeśli płyn został w bloku np 2L a w tis pisze podczas zalewania płynu do zbiorniczka nalezy zalać do krawędzi jest to opis przy kompletnym zalewaniu płynu.To przez to,że mam 2l np zostawione w bloku szybciej mi płyn podniesie się do krawędzi? tzn wleje np 2 l mniej ? nie oszuka mnie tak,ze będę nalewał i nalewał i przeleje jakimś cudem za dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wyciągnij waz który wchodzi do termostatu. Złej płyn który zacznie się wylewać, odkrec termostat , przykrec nowy , odkrec korki odpowietrzajace,dolej płyn do fula aż zacznie wpływać przez jakiś korek. Zakres to lej dalej płyn aż następnym zacznie się wylewać potem to zakrecasz. Gdy już masz wszystko korki zakręcone uzupelniasz płyn do maxa. Odpal auto nawiew na minimum temperatura na Max i czekasz aż otworzy się termostat. Uzupełniają plyn

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.