Skocz do zawartości

Problem z nawiewem/klapami. E46


KedarArabo

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry mam problem z nawiewem. Niecałe dwa tygodnie temu przestało wiać na szybe. Tydzień temu postanowiłem to naprawić. Poczytałem na necie i wyszło na to że zepsuły się klapy bądz silnikczki po rozebrania ( zdjęcia deski rozdzielczej ) i dostałem się do trybów co sterują tymi klapami. Po włączeniu nawiewu na szybe klapy na szybe nie zareagowały zamykały się tylko środkowe poprosiłem znajomego mechanika by zajrzał i naprawił tryby (ustawił je gdyż wypadły z swojego miejsca ) przez chwile działało ale po wyłączeniu i włączeniu zapłonu znowu nie działa tylko że tym razem nie otwierają się klapy na środkowe a tryby nie wypadły znajomy powiedział mi żeby przywrucić ustawienia fabryczne klimatronica . Więc mam pytanie czy da się to zrobić i jak to zrobić. A drugie pytanie odnosi się do błędów po podłączeniu samochodu do kompa wyszło że są błędy

1silnik klapy nawiewu wentylaci przerwa w obwodzie

2silnik klapy nawiewu na nogi przerwa w obwodzie

3orzewanie AUC zwarcie w obwodzie do masy

4czujnik AUC przerwa w obwodzie

Ktoś wie jak to naprawić.Dodam że sam panel klimatronica podłanczałem iny sprawny lecz do tesz nie działa z góry za wszelką pomoc dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A bezpieczniki sprawdzałaś?

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jest mozliwosc że masz uszkodzony sam panel

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ncs i przekoduj do serii.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale chyba spotkało mnie to samo, coś w ostatnich dniach szyby mi nie chcą odparowywać, wsadzam rękę pod szybę a tam prawie nic nie wieje. Przy mocnym ustawieniu nawiewu ledwo, ledwo coś się tam wydostaje jakby chciało a nie mogło. Czyli pewnie klapy się nie otwierają i barak nawiewu a to co leci to gdzieś tam bokami się przeciśnie.

Czyli co można to sprawdzić jakoś na kompie ? Czy od razu rozbierać szukać problemów mechanicznych ? Do tego trzeba się dobrać zdejmując kokpit wewnątrz auta czy jakoś od silnika. Ale mi się nie chce może dociągnę do wiosny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
WITAM PILNIE POMOCY JEZDZE W TRASY , OSTATNIO JECHALEM 100 KM PRAWIE ZMARZLEM A JAK WRACALEM BYLO OKEJ CIEPLUTKO JAK POWINNO BYC , TEMP SILNIKA JEST OKEJ NIE LATA NIE SPADA JEST NA 90 STOPNI ALE LECI RAZ LETNIE RAZ CIEPLE POWIETRZE DODAM ZE JEDEN WĄŻ JEST GORĄCY TEN NA GURZE TEN NA DOLE LETNI KTOS COS PILNIE POMOCY ....BMW E46 SEDAN 19 99 R BENZYNA GAZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pisz normalnie, jak wszyscy..pion nie oznacza 90 stopni tylko zakres 75-115. Ten silnik ma temperaturę otwarcia termostatu 105, podczas delikatnej jady ma 108 więc sporo różni się to od 90. Sprawdź w ukrytym menu (test 7.0) co dzieje się dokładnie, ubytku płynu brak? Coś było robione w układzie chłodzenia?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.