Skocz do zawartości

BMW f31 f30 nie działa zamek drzwi kierowcy


Bbab4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam BMW f31 318d.

Wszystkie zamki otwierały i zamykały się zarówno z kluczyka jak i z pilota.

Pewnego dnia po ostrym deszczu jakieś 3 miesiące temu zauważyłem ze zamek drzwi kierowcy nie otworzył się z pilota.

Wiec Otworzyłem drzwi kierowcy z kluczyka.

Od tego momentu wszystkie drzwi jak i bagażnik otwierają się i zamykają bez problemu z pilota ( elektrycznie ), natomiast drzwi kierowcy Wgl nie reagują na pilot. Drzwi kierowcy da się otworzyć tylko i wyłącznie z kluczyka. I tylko i wyłącznie drzwi kierowcy reagują na kluczyk tzn jak otwieram i zamykam drzwi kierowcy z kluczyka to reszta pozostaje zamknięta, pozostałe zamki reagują tylko i wyłącznie na pilot.

Mam zamek 4 pionowy. Sprawdziłem Woltomierze na kostce która wpina się do zamka ze przy używaniu pilota zmienia się napięcie zarówno przy zamykaniu pilotem jak i przy otwieraniu, jednak zamek na to nie reaguje. Wiec teoretycznie zmiana napięcia jest wiec prąd i sygnał dochodzi. Pracy zamka Wgl nie słuchać. Bezpieczniki sprawdziłem, wszystskie całe. Akumulator odłączyłem i tez nic nie dało. Styki na zamku posmarowałem miedzianem, tez nic. Kupiłem drugi używany zamek, również nie reaguje. Co mam zrobić ? Co jeszcze sprawdzić , nie mam już pomysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Witam,


Mam taki problem z drzwiami od strony pasażera F30 , dzisiaj polerowałem wew. strony klamki ( przy dotknięciu wew. strony klamki wzbudzało się otwieranie drzwi ) bo były porysowane od otwierania drzwi.

I teraz nie działają mi drzwi , jak złapie za klamkę to otwierają mi się drzwi wszystkie drzwi ale pasażera zostają zamknięte ( nie słychać pracy mechanizmu w tych drzwiach ) mogę otwierać je wew. klamką lub do góry podnosząc cycek.

To samo działa w druga stronę jak dotknę klamki to zamykają mi się pozostałe drzwi a te nie reagują.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym modelu niestety to czeste przypadki. Wlaczylem opcje auto zamykania, co powodalo podwojne otwarcie przy wl. silniku i wlasnie przy tym te zamki psuja sie szybciej. Wada podwojnego zamka taka ze szybko zuzywa sie. Mi sie przydazyla juz wymiania L/P drzwi z przodu i tym razem wylaczylem tą opcje i jak narazie nic sie nie dzieje ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.