Skocz do zawartości

E91 330D pompa w baku


mwsid

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam pytanie co do pompy w baku, czy pompa po wciśnięciu zapłonu powinna zawsze chwilę pompować nawet jesli auto zostało niedawno zgaszone.

Wydaje mi się że pompa nie załącza się w chwili zapłonu, słyszę ja dopiero w chwili kręcenia rozrusznikiem.

Problem pojawia się dość często przy temperaturach od 5 w dół.

Walczę z tym od 2 zim... Czasem jest tak że przy minus 8 auto odpali praktycznie na dotyk a czasem przy minus 1 kręci z 6 sekund.

Do tej pory wymieniłem

Świece

Sterownik od świec

Kabel zasilający sterownik

Akumulator

Filtr paliwa

Kleme ibs

Przekaźnik od dde ten niebieski.

Sterownik pompy paliwa


Korekty na wtryskach dobre.

Zastanawiam się czy przypadkiem nie jest to wina pompy w baku skoro po zapłonie w ogóle nie słychać jej pracy.

Macie jakieś pomysły? Co odpowiada za czas pracy pompy po zapłonie i co reguluje ciśnienie na niej? A może jest jakiś zawór zwrotny którym schodzi paliwo z układu? Wystarczy że auto postoi całą noc i już jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pompa nie jest "po zaplonie". Sterownik DDE wysyla sygnal do EKPS o zapotrzebowaniu na paliwo wiec jesli silnik nie pracuje, pompa stoi. Szukalbym problemu w sterowniku silnika badz jego okablowaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, opierałem się na innych autach z normalnym kluczykiem gdzie zawsze słychać pompę chociaż przez chwilę po przekręceniu na zapłon tzn "nabijanie".

Najgorsze jest to że nie ma żadnych błędów i w sumie nie wiem już za co się tam złapać. Jedyny błąd jaki jest w sterowniku to błąd czujnika za DPF, został odpięty przez poprzedniego właściciela po usunięciu DPF...

W sumie nie wiem jak on to usuną z sterownika, być może tam gdzieś jest błąd.

Znalazłem jeszcze coś takiego w ista jak dawki rozruchowe, myślisz że zwiększenie tych dawek może coś poprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.