Skocz do zawartości

E90 bujanie tyłem


lukas1994

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem w moim BMW z bujanie tyłem.

Objawy mam takie że po zatrzymaniu samochodu czuć jak auto się jeszcze buja. Dodatkowo po zmianie opon na nowe zimowe 16 cali doszło to że niepewnie się prowadzi na zakrętach. Czuć to powyżej 70 km/h na godzinę, im szybciej tym gorzej. Jest tak że gdy skręce to tył idzie za przodem po chwili. Dziwne I niebezpieczne uczucie.

Sprawdziłem tuleje pływające z tyłu i z lewej strony ciężko było ruszyć ręką, z prawej strony można było ruszyć Ale nie było luzów.

Amortyzatory wymieniał poprzedni właściciel bilstein w lutym 2020

Proszę o pomoc, miał kto taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to, że powyżej 70 czujesz się niepewnie to wina tego balona na 16 calach. A to, że auto się buja sprawdź łączniki stabilizatora oraz górne wahacze z tyłu, są tanie a często padają. Zobacz też czy się śruba od któregoś nie urwała w zwrotnicy bo to też się zdarza.


w E90 mam 19 cali na niskim profilu a w E87 właśnie balon 16 cali. Jak na autostradzie miałem lekki zakret i powyżej 100 na liczniku to mi się gorąco zrobiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stwierdzić że te wahacze z tyłu są do wymiany? Pytam ponieważ one wydaje mi się że nawet nowym będzie się dało dość lekko skręcać ponieważ te tuleje gumowe nie są jakieś bardzo twarde.

łączniki do sprawdzenia lepiej odkręcić od stabilizatora czy da sie tak jakoś sprawdzić?

Wymieniłem już tuleje z przodu te duże bo wydawało mi się że zbyt mały mają opór przy sprawdzaniu ich ale nowe przyszły i są prawie takie same, więc nowe założone a stare jeszcze dobre leżą na półce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.