Skocz do zawartości

Odpowietrznik termostatu EGR a świecący płyn (3 termostaty)


KeniT8

Rekomendowane odpowiedzi

ale jak to jest,że takie coś się dzieje? przecież patrzyłem tam nie ma nic pęknietego wszystko to samo.Nawet odpowietrzniki sa te same :) jedynie cyferki na nich to 14/13 itp to jakim cudem odpowietrznik który cieknie na termostacie,wkręcam go w układ chłodzenia przy zbiorniczku lub na sztywnym przewodzie dokręcam nawet mocniej... i nic nie cieknie :)


jak to logicznie zrozumieć??żeby była jakaś różnica w konstrukcji w środku jak odlew itp to jeszcze.. ale to wszystko to samo jest


a wolałbym zostawić oe bmw bo dałem za niego 170zł a po drugie albo plecabo albo jest lepiej :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie proszę o pomoc bo nie wiem co jest grane może ktoś mi to wytłumaczyć?


Mam 3 termostaty EGR


1. oe bmw który myślałem,że jest niesprawny bo płyn się pojawia na odpowietrzniku

2. Egr behr frezowane logo kupiony tydzień temu

3.Egr behr frezowane logo kupiony wczoraj w intercarsie(to samo co oe bmw bo nie zamazali dokładnie znaczka bmw)


ten ostatni kupiłem bo wkur.. mnie cudowanie z odpowietrznikami przekładanie itp tak dla pewnosci.

I sprawa taka zamontowałem nowy termostat nie odkręcalem odpowietrznika więc idealni suchy i uszczelka też.Zrobiłem 50km nic sucho.Zostawiłem po tych 50km auto na postoju na 5minut świecę latarką a tam już zaczyna się ''świecić w koło korka delikatnie'' wytarłem fibrą po 10minutach stania auta znów to samo.. i to na każdym z trzech termostatów a odpowietrznik który niby cieknie gdy wkręcam w sztywny przewód lub przy zbiorniczku to nic nie cieknie i dokręcenie tutaj nie ma nic wspólnego bo czy lżej czy mocniej to i tak widać,że coś zielonego wychodzi a przecież był idealnie suchy odpowietrznik(mówię wewnątrz) to czemu tak się dzieje? aha i też zauważyłem,że gdy to się świecia ruszę w trasę i jadę to praktycznie znika..dopiero na postoju gdy auto pracuje pojawia się ''taka otoczka w kołko korka'' nic się nie rozlewa nigdzie.. czemu tak się dzieje?? i to na trzech termostatach nowych?


jedyne co sobie przypominam to to,że zamontowałem 3 dni temu nowy oe korek zbiorniczka bmw lecz to jest to samo co mój roczny korek tak samo wygląda tylko pod spodem gdzie napisy numer od bmw to zmazane.. dlatego oe w aso 90zł a ten sam behr 40zł ale co miałby korek nowy do tego? skoro nigdzie indziej nic się nie pojawia.. aha uszczelka ta żółta co siedzi w chłodnicze spalin nowa oczywiście i tam też nic sie nie pojawia.. jedynie na odpowietrzniku termostatu EGR


Proszę pomoże ktoś? albo wytłumaczy chociaż czemu tak się dzieje? tak jakby na kazdym odpowietrzniku w termostatach egr płyn delikatnie mijał wewnątrz oring i ciut sobie wychodzi ale to jest kur.. na trzech termostatach nowych i chyba 7 korkach sprawdzonych różnych..


dokładnie takie coś się pojawia:


8f4a388faa8b9638caa2136e7976c3dc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Termostat EGR wymień na OEM z serwisu BMW, żadnych(!) zamienników nawet jeśli ma zeszlifowane znaczki.

Bzdura, to ta sama część, zamontowałem takich przynajmniej 50 sztuk z usuniętym logo bmw i działają bez najmniejszych uwag. Problem tyczy się obecnie termostatów głównych, które teraz w wykonaniu behr'a są włoszczyzną nie wartą złotówki, tak samo jest już z termostatami do m52tu/m54.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.