Skocz do zawartości

Co to za kabel przy akumulatorze? Pomocy.


czerwus

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Panowie


Zazwyczaj tylko czytam ale teraz nie udało mi się nic znaleźć.

Wyciągnąłem pierwszy raz odkąd mam swoją E90 320d 2005 akumulator do ładowania bo zostawiłem na światłach a nie ma szans na klemy i nie wiem czy ale chyba urwałem jakiś kabel :/ Taka wiązka z dwóch cienkich przewodów przy PLUSIE.

Jestem w dupie czy odpalę i jakoś dojadę do warsztatu?


Zdjęcie poniżej. Z góry bardzo dziękuję, za odpowiedź i za wszelką pomoc.


Edit: Tylko trzeba kliknąć, nie wiem czemu nie wrzuca obrazu.


http://www.imghost.pl/thumbs/025f057a87.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To jest kabel od klemy pirotechnicznej. Pokaże ci się błąd piduszki po odpaleniu i będziesz musiał go skasować. Wtyczkę pewnie będziesz musiał ze szrotu kupić, bo tej pewnie nie da rady polutować, chyba że zostało ciut kabla we wtyczce


P.S. A jesteś pewien że było podłaczone? Nie masz na końcu tych kabelków rezystora wstawionego? Po wypadku tej wtyczki nie da się uratować, bo ładunek ja topi. Ten ładunek odpowiada za odcięcie plusa z akumulatora. Jak odpalisz i wyjdzie że błędu na desce nie ma, to znaczy, że to nie ty zepsułeś, tylko ktoś tam już był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak to na pewno ten kabel. Ze zdjęć ciężko wywnioskować czy to działało. Rezystora też nie widać. Montuj wszystko i odpalaj.

Jak wyskoczy błąd to znaczy, że wyrwałeś te kable. Wtedy kupujesz na szrocie taką wtyczke i dolutowujesz do instalacji. Nawet chyba nie musisz, bo w tym modelu możesz kupić ten kawałek instalacji od klemy do wtyczki. Z klemy piro wyciągasz pozostałości starej i składasz do kupy.

Jak nie wyskoczy błąd to znaczy, że ktoś już tam był i ta klema nie działa. Wtedy kupujesz wtyczkę plus nową klemę, albo jeździsz jak do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.