Skocz do zawartości

Problem z układem Chlodzenia.


Adik1311

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam dziwny problem w bmw f30 328 Xi, zacznę od tego że była wymieniana chłodnica. Zalałem nowy płyn i odpowietrzylem. Przejechałem kilkanaście kilometrów i usłyszałem że wentylator chodzi na najwyższych obrotach jak by miał się zaraz rozlecieć. Zgasiłem auto i po ponownym zapaleniu zaświecił się check. Sprawdziłem i nie było żadnych błędów. Sprawdziłem w ukrytym menu temperaturę płynu. Okazało się że temperatura przy nagrzanym aucie wynosi -128, gdy jadę z nawiewów wieje takie łamane powietrze. Tak jakby w ogóle nie grzało. Jeździłem z tym i po paru dniach check zniknął i wszystko ustało. Dziś jadę autem i stało się to samo co opisałem. Dodam że czujnik temperatury jest dobry bo był sprawdzany. Proszę o pomoc co to może być. Edytowane przez Adik1311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tu nie chodzi o zapłon, tą procedurą którą widzisz na filmie uruchamiasz elektryczną pompkę która sama odpowietrza układ przez ok. 12 minut. Tu masz film po polsku w starszym modelu bmw:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na pewno jest układ zapowietrzony bo tym sposobem którym zrobiłeś nie odpowietrzysz układu z elektryczną pompką.


Ps: Wzoruj się bardziej na tym pierwszym filmie bo dotyczy twojego modelu, w laptopie tego gościa masz dokładną instrukcję krok po kroku co trzeba zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli po procedurze odpowietrzenia nadal w ukrytym menu będzie błędna temperatura cieczy chłodzącej to stawiał bym na nie sprawny czujnik temperatury.


PS: Popraw temat wątku zgodnie z regulaminem bo zostanie zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zrobiłem to co pisałes z tym odpowietrzaniem, przez jakiś czas było dobrze a dziś wracając znowu to samo. Zauważyłem że dzieje się tak jak auto postoi na mrozie. Jeżeli nie ma mrozu wszystko jest dobrze. A gdy jest mróz to się tak dzieje :( nie mam już pomysłów co to może być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pokazuje -128. Czujnik jest dobry bo wcześniej pokazywał dobrze. Wczoraj jak auto postało na mrozie, zapaliłem i zaczął wentylator chodzić na najwyższych obrotach. Jak zgasiłem auto i zapaliłem pojawił się check, temperatura - 128 i nie grzało tak jak wcześniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie może pokazywać takiej temperatury, albo nowy czujnik jest nie sprawny albo instalacja elektryczna idąca do niego, trzeba ten problem rozwiązać bo nie będzie działało poprawnie.


Ps: czujnik najlepiej oryginalny bo z zamiennikami to loteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Kolego, jeśli czujnik pokazuje ci -128 stopni to znaczy że masz z nim problem.

Może być uszkodzony, a może być uszkodzona jego wiązka.

W urządzeniach które obsługuje np wyświetla się wartość -98 gdy przewód jest przerwany.

Najprościej - odepnij czujnik i sprawdź odczyt bez czujnika - będzie błąd czy dalej -128?


jeśli masz oba czujniki (stary i nowy) połóż oba na stole, albo wsadź do szklanki z ciepłą wodą, multimetr w rękę i zmierz opór każdego z nich. Potem albo podgrzej albo ostudź czujniki i sprawdź czy się zmienia odczyt. Jeśli oba się zachowują tak samo i wyniki są takie same dla tych samych temperatur, to znaczy ze są dobre


Jeśli są ok, to Znajdz drugi koniec przewodów od tego czujnika, schematy były przedtem w newtis, teraz nie wiem gdzie szukać (może ista?), wypnij kostkę ze sterownika, multimetr przestaw na dzwonek i sprawdź czy

1. Nie ma zwarcia na kablach - jak nie ma to ok

2. Na jednym końcu zrób zworkę, na drugim sprawdź czy będzie przejście - jak jest to ok, jak nie ma, to masz sprawcę

3. Jak oba testy wyszły prawidłowo, to może uwalone wejście do sterownika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.