Skocz do zawartości

E87 particle filter failure - problem z filtrem DPF


Pepson97

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Podobną sytuację miałem u szwagra...

Pacjent , BMW E91 2.0d M47 2007r.

Termostaty nie trzymały temperatury tak jak u ciebie.

Pojechaliśmy na przejażdżkę z aplikacją Bimmber Tool Expert ( BTool ).

Cała operacja wypalania zakończyła się po 40 km jazdy. Co jakiś czas należało aktywować wypalanie DPF , ponieważ pokazujące się błędy dezaktywowały cały proces.

Jeśli nie możesz utrzymać 90°C płynu chłodzącego to włącz wszystkie odbiornik....ogrzewanie tylnej szyby, ogrzewanie siedzenia , światła mijania itp.

Jeśli nadal na trasie temperatura nie zatrzyma się w pobliżu 90°C to może posiłkuj się założonym na chłodnice kartonem?


Myślę ,że bez szybkiej wymiany termostatów się nie obejdzie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam ponownie. Jeździłem około 50km z odpietym wężykiem od podciśnienia, chyba się wypaliło błędy już nie powracały. Podpiąłem wężyk i wszystko było ok do dziś. Samochód miał moc, nic nie muliło, brak błędów z dpf. Dziś ponownie błąd particle filter failure. I teraz pytanie czy można go jakoś zaprogramować by po prostu go nie wyświetlał ? Czy co miesiąc będę musiał jeździć i wypalać ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam problem z DPF. A właściwie jego brakiem. Poprzedni właściciel się go pozbył i dziś na mrozie -20 stopni samochód po ciężkim odpaleniu strasznie nierówno chodził i bardzo kopcił. Na mniejszych mrozach również kopci, jednakże nie jest to aż tak widoczne. Czy mogę coś temu zaradzić? Czy jedynym wyjściem jest kupno DPF?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam ponownie dzis bylem w trasie, bimmer toolem wymusiłem regenerację (zawartosc sadzy wynosiła 9 procent). Temperatura elegancko powyżej 400 stopni i zawartość sadzy spadała do wartości 0.3. Następnie wskakiwalo z automatu albo na 4.5 grama albo na 6.5 grama i trzeba było wymuszać regeneracje na nowo. Taki proces powtarzałem 3 krotnie. Po ostatnim wymuszeniu wypalania wypaliło się do 0.7 grama i wyskoczył komunikat że regeneracja zakończona. Po tym od razu wskoczyło na 4.5 procent. Czy takie zachowanie jest normalne? Po skasowanie nie wracają zadne błędy. Zawartość popiołu jest ciągle na stalym poziomie 27 gram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.