Skocz do zawartości

[E46] M3 Upgrade audio


rhl

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,


przejrzalem wiele tematow odnosnie instalacji audio jakie inni robili w swoich wozach i mimo to nadal mam kilka kwestii, ktorych mam nadzieje, ze pomozecie mi rozwiazac.


Otoz, zamierzam zrobic prezent gwiazdkowy tesciowi w jego m-trojce i chcialbym stworzyc fajna dla ucha scene audio koncentrujaca sie na przodzie.

Fabryczna instalacja jest kompletnie do bani, no chyba, ze jako wielbiciel dobrego brzmienia mam juz skrzywiona wrazliwosc na dzwiek i ta Harman Kardon instalcja wrecz drazni moje uszy. Tesc ma rowniez wrazliwe uszy, sam gra na saxo, gitarach wszelkiego rodzaju i uwielbia rocka.


Z tego co widzialem po schematach na realoem, w e46 glosniki w drzwiach przednich moga pomiescic dwa rozmiary, skupilbym sie na tych wiekszych 6 1/2". Co mnie martwi, to te plastikowe mocowania do boczkow, zamowie dystanse z MDFu od bassera.


- pytanie tutaj do was: czy jest potrzeba ciac drzwi? Tesc z tego co wiem trzyma auto w oryginale i pewnie ciezko byloby mu zaakceptowac fakt ciecia metalu...


Kolejna kwestia, chyba najbardziej na ktorej mi zalezy, to:


- jakie glosniki 165mm wybrac? Mialem kiedys DSLe w swoim VW, efekt z tego co pamietam byl w miare ok, ale nie bylo efektu WoW. Sluchalem kiedys muzyke na Hertz DSK 165, kicha jakich malo - nie polecam, DLSy o kilka poziomow wyzej. Z tego co widzialem po forum, to wiele osob polecalo Hertz HSK-165 (HV.165) Po przeczytaniu info na stronce producenta po parametrach glosnikow widac, ze byly by w stanie zagrac ladnie, czy to prawda, nie wiem. Ciezko takie glosniki dostac tak mi sie wydaje, minelo kilka dobrych lat przeciez. Jaki model aktualnie byscie polecali zakupic, taki ktory zagra ladnie a nie bedzie kosztowac jak wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że fajnym pomysłem byłoby w takiej sytuacji podarowanie vouchera do jakiejś porządej firmy car audio. Każdy ma inne ucho i ciężko jest dobrać coś dla siebie, a co dopiero dla kogos na prezent ;) W firmie z doświadczeniem specjalista powinien wysłuchać oczekiwań klienta i na tej podstawie dobrać rodzaj instalacji i odpowiednie komponenty. Według mnie miejsca jest wystarczająco aby zastosować porządne adaptery wraz z wygłuszeniem drzwi.


Jakie radio jest w aucie? Zakładnam że fabryczne. Prawdopodobnie z nawigacją ;)

Jeżeli jednak zwykłe to warto zerknąć na producenta. Kiedyś w e46 z 2003 roku miałem bodaj simensa i grało marnie :roll: wymiana głośników nie przyniosła wielkich efektów :|

Obecnie mam coupe z 2005r gdzie najprawdopodobniej siedzi radio alpine lub becker i przy fabrycznych głośnikach gra znacznie lepiej - oczywiście nadal bez szału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz.


Z audio to nie jest tak, ze jest mi to obce, robilem juz wiele projektow dla siebie i znajomych, nie tylko car audio ale i inne, budowe wzmacniaczy od podstaw wliczajac. Nie mam jedynie rozeznania co do glosnikow w chwili obecnej, stad prosba o pomoc do forumowiczow ;)


Radio jakie aktualnie jest w aucie to AVIC-VH009MDG (4x50W)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Aby nie zakładać nowego tematu podepnę się tutaj... :)


Panowie, podpowiedzcie jak najłatwiej korzystać z mp3 (dysk przenośny) w fabrycznym radio w samochodzie Bmw e46 330xd z 2003?

mój model radia to: 0661 Radio BMW Business (C43)


wpadło mi w oczy coś takiego:


https://www.nvox.pl/pl/zmieniarki-cyfrowe-usb-sd-mp3/nvox-nv1080b-bt-bmw-12pin/produkt/698.html


czy ma ktoś coś podobnego? dużo rozbierania przerabiania aby takie coś podpiąć?


chce mieć oryginalne radio dlatego coś takiego widziałbym np w schowku.


Dzieki z góry, chyba że ktoś ma jakieś inne rozwiązania, lepsze bądź gorsze to proszę podzielcie się :)


Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.