Skocz do zawartości

M3 e93 wymiana tylnych lamp kodowanie FRM3


KubasG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tak jak w miarę już widać w temacie mam problem z bmw m3 z 2010r. W aucie moduł FRM3 , chciałem zakodować nowe lampy gdyż wyrzuca błąd na komputerze widoczny na zdjęciu:

img-20201128-133004.jpg


Sytuacja wygląda tak że przy NCS wybraniu profilu expertmode + wejścia w chasis e89 -> NFRM i wczytaniu ecu NFRM próbowałem już korzystać z poradników z zagranicznych stron na których proponowano zmianę wartości poniższych komend:

Change these parameters as follow:


KALTUE_BL_M2_43_M2_9

nicht_aktiv

KALTUE_BFD_M1_5_M1_37

nicht_aktiv

KALTUE_FRA_H_M2_45_M1_12

nicht_aktiv


WARMUE_BFD_M1_5_M1_37

nicht_aktiv

WARMUE_BL_M2_43_M2_9

nicht_aktiv

WARMUE_FRA_H_M2_45_M1_12

nicht_aktiv

 

oraz ewentualnie

 

CC_MELDUNG_BFD_L

nicht_aktiv

CC_MELDUNG_BFD_R

nicht_aktiv

CC_MELDUNG_BL_L

nicht_aktiv

CC_MELDUNG_BL_M_1

nicht_aktiv

CC_MELDUNG_BL_R

nicht_aktiv

 

Po wykonaniu "sg_codieren" i execute job światła w aucie gasną, komputer koduje się ale po wyłączeniu stacyjki i ponownym włączeniu na pozycję zapłonu nadal wyskakują powyższe błędy. Proszę o jakieś porady -> więcej na polskich forach nie znalazłem odnośnie tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie pamietam, miernik w reke i sprawdzasz gdzie idzie napiecie dla danego swiatla i zmieniasz piny dla odpowiedniego swiatla. Dodatkowo musisz zmienic kodowanie tylnych kierunkow na led.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam, miernik w reke i sprawdzasz gdzie idzie napiecie dla danego swiatla i zmieniasz piny dla odpowiedniego swiatla. Dodatkowo musisz zmienic kodowanie tylnych kierunkow na led.

 


Hmm, ogólnie światła stopu i kierunkowskazy działają bezproblemowo. Kwestia chyba tylko kodowania i wyrzucania błędu podczas testu, że komputer nie wykrywa normalnych żarówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba i kodować i zmienić piny. Sprawa jest taka sama jak w zwykłym e90. Jeśli tego nie zrobisz. Edzie „Ok” ale wyglądać tez będzie jak kupa. Instrukcja jest gdzieś na forum lub sprawdź na newtis rozkład pinów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba i kodować i zmienić piny. Sprawa jest taka sama jak w zwykłym e90. Jeśli tego nie zrobisz. Edzie „Ok” ale wyglądać tez będzie jak kupa. Instrukcja jest gdzieś na forum lub sprawdź na newtis rozkład pinów

 

Co kryje się pod pojęciem "będzie wyglądać jak kupa"?. Lampy zakupione oryginalne z przejściówkami. Działają poprawnie. Tylko błędy wywala, co da zmiana pinów w tym temacie ?

Co do kodowania - > jakaś instrukcja ? oprócz tego co opisałem powyżej i sam zrobiłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien że wszystkie żarówki/kiedy się poprawnie świecą? Bo w e90 jak ktoś wrzuci na pale lampy od polifta to wszystko swieci jak chce, normalnie nikt nie pozna ale jak stanie obok siebie polift i „polift” to widać podświetlone nie te sekcje lampy. Jak masz NCS i kabel to zdalnie co mogę to zakodować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien że wszystkie żarówki/kiedy się poprawnie świecą? Bo w e90 jak ktoś wrzuci na pale lampy od polifta to wszystko swieci jak chce, normalnie nikt nie pozna ale jak stanie obok siebie polift i „polift” to widać podświetlone nie te sekcje lampy. Jak masz NCS i kabel to zdalnie co mogę to zakodować

 

tak wszystko działa poprawnie, nawet migacze nie walą jak oszalałe tylko normalnie migają. A dasz radę napisać prostą instrukcję co zmienić w ncs, ewentualnie co dodać itd ? Auto stoi na warsztacie a tam nie mamy możliwości takiego podłączenia się do neta gdyż kabel idzie przez icoma po kablu internetowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.