Skocz do zawartości

523i 96r 1x vanos czujnik wałka zamienniki ktoś coś?


Gethigh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie.

Autko osłabło (już jakiś czas miało czasami problemy z odpalaniem - dłużej kręciło a czasami na strzał zapalała) przerywa czasami podczas przyspieszania - podpiąłem pod inpę błąd nr 65 czujnik wałka.


Mowa o czujniku nr 17 ze schematu : https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/11_1480-glowica-cylindrow-vanos/vBU10987


Czy ktoś testował w praktyce jak wygląda sprawa zamienników ww. czujników?

Cena oryginału to jakieś nieporozumienie a Vod siemens nie mogę nigdzie w znanych mi sklepach sprawdzić.

Mówimy o jakichś konkretnych firmach nie jakieś max gear etc... np Hella?

Dzięki za odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hella czasami działa czasami nie. Vdo było ok ale przestali produkować. Niektórzy Delphi kupują i tez loteria. Albo pewny oryginał albo wymieniasz zamienniki do skutku. Opinie będą jak ta. Jedni napiszą ze jeżdżą latami a inni że nie działa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wyciągnę go zobaczę... może z kablem jest problem, jeśli nie to szukam w tej kolejności ori używany/ vod siemens / w ostateczności kupie coś pokroju hella / delphi / mayle w lokalnym sklepię i w razie w będę reklamował ;)

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodzi chce sprawdzić czy są w całości ;)

Tam się dostać to moment z tego co patrzyłem a i tak mam wyciek oleju w tamtej okolicy to przy okazji zobaczę co tam się wyprawia :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kolego danielxc717 niestety nie miales racji wytlumacze jak to wyglądało u mnie moze komus się przyda ;)

Najpierw padł czujnik walka rozrządu - Delphi oczywiście nie działał kupilem ori używany problem zniknął autko wróciło do żywych.

Po okolo 2 tyg zgasilem pod sklepem i kaplica kręciło nie odpalało wkurwiony wracałem do domu z buta... :D

Po podłączeniu kompa blad czujnika walu... wróciłem do auta po kilku godz przez bóle i męki odpalilo po 5sek krecenia, chodziło jak ciagnik ale do domu się dotoczylem na 1 biegu :D (cale szczęście ok 1km).

Wkurzony stwierdzilem ze wyjmę czujnik i tak mial iść do wymiany i zobacze jak wygląda...

Okazało się że czujnik to siemens ale juz nie ori bmw a data produkcji 2010r ale... byl caly w błocie syfie i bóg wie czym jeszcze po wyczyszczeniu samego czujnika auto odpalilo na dotyk blad zniknął... :duh:

Zadowolony pojeździłem 3 dni... i powróciły problemy z odpaleniem na kompie czujnik walka... :duh:

Wyjąłem sama wtyczkę odchyliłem ta osłonkę gumowa kostki i co się okazało.. wszystkie 3 kolorowe osłonki kabli zamieniły się w pyl i kable zwierały się ze sobą... po zaizolowaniu czujnik znowu dziala!

Sprawdziłem stary czujnik walka i dokładnie to samo pod osłona kostki kolorowy pył i miedziane kable :mad2:


Moze komuś się przydadzą te wypociny bo obstawiam ze 8 na 10 awarii tych czujników to cos podobnego na logike tam nie bardzo ma się co zepsuć ;) ciekawe ile osób zmienilo sprawne czujniki w których puściły osłonki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czujniku wału.

Brak oslon pod silnikiem stare wycieki płynu i oleju plus syfi się zrobiło błotko.

Kolego nie mowie że jeśli u mnie tak to wyglądało to u wszystkich z pewnością tez.

Chodzi mi o to że zapewne czesto bywa tak ze jest problem z sama kostka badz syfem a ludzie wymieniają.

Co nie zmienia faktu ze czujnik sam z siebie tez mógł paść.

Jak sprawdzałeś oscyloskopem i wtyczka ok to 100% ze padł sam czujnik.

Chodzi tylko o to że czasami warto sprawdzić zanim się coś wymieni prawda ?

Ja bardzo nie chętnie wymieniam oryginalne części w tym aucie ale nie ze względu na cenę... a na jakość dzisiejszych części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.