Skocz do zawartości

CB radio


zielony

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że jedna i druga będzie działać dobrze , jak się je dokładnie zestroi. Wspomniałem o tym wcześniej na poście. Ma tu tez znaczenie na jakiej długości fali pracują, a co zatym idzie ich długość fizyczna. Radio nawet z mocą 1 W na dobrze zestrojonej antenie chodzi o niebo lepiej , niż Lincoln z mocą 10 watt na "karniszu".

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 125
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Prezes, nie przywiązuje wagi do wyglądu samochodu z anteną ale do zasięgu i mozliwości komunikacji.

Dokładne i trafne stwierdzenie! :cool2:

 

Całkowicie się z tym zgadzam!

Antenę mam dłuższą, ale magnesówkę i zakładam ją tylko na trasy by wiedzieć co się dzieje!

Nikt mi nie powie, że krótka antenka sprawdzi się tak samo!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padła mi stara Onwa...Po 10 latach się popsuła...Nie chce jej naprawiać...

Szukam radia CB z automatycznym reduktorem szumów i dobrym zasięgiem dla krótkiej anteny...

Co doradzacie??

Myśłałem o Alanie ale sam nie wiem który jest godny polecenia...

Cena do 500zł za radio mnie zadowala, jak będzie taniej to super, tylko żeby był automatyczny reduktor szumów :DMoże jeszcze przełączanie w papudze:)

Znalazłem coś takiego:

-CB Radio Alan 48 PLUS Excell

-CB Radio PRESIDENT Johnny II ASC-brak przełącznika w papudze:(

Jeszcze obdzwaniałem po sprzedawcach...Czy testował ktoś z Was radia z automatycznym czyszczeniem szumów??

Poszukujemy tunerów !!

Forum samochodowe, forum motoryzacyjne, forum tuningowe

http://samochody.kei.pl/zdjecia/logo_phpBB2.gif

Randki: dates

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zastosowanie automatyki w pewien sposób ogranicza ci zakres możliwości odbioru słabszych stacji. Skutecznie możesz to regulować ręcznie. Chyba że z racji lenistwa chcesz mieć ten komfort :wink: . Co do ceny.. jeśli przeznaczasz na ten cel koło 500 zeta(lub niżej) to możesz naprawdę zakupić radio w klasie Prezydenta Lincolna, lub Cobrę ze wstążkami. Zrobisz jak uważasz, ja pracowałem na paru typach radia w mobilach ( Onwa 28 , President Herbert, President Lincoln (doskonałe możliwości) Alan 28 , Uniden, Cobra ( świetna jakość odbioru)...) Każde z nich ma ręczną regulację "squelch". I to jednak jest ważnym atutem każdego radia.

( Nie nabijam sobie postów, poprostu odpisuję na ten temat w którym się orientuję. :wink: )

Pozdrawiam

Irek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sie zarejestrowalem na forum www.cb-radio.pl i jestem po lektorze na temat Cobry 19DX IV i wynika z tego, ze to wilka loteria. bardzo duzo radyjek ma problem z nadawaniam (szumy i trzasaki). polecaja za to Magnum MX, radyjko kosztujke tyle samo co cobra, niestety badziwenie wyglada. mial ktos z nim do czynienia??
Wszystko o dieslach BMW .::: http://www.bmw-diesel.pl :::.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ostatnio Cobry coś wariują. Naprawdę można w tej chwili kupić dobry egzemplarz ale to rzadkość. Znajomi mają sklep z CB radiami i takimi różnymi akcesoriami do elektryki/elektroniki samochodowej i ostatnio wycofali całą partię do producenta.

Automatyczna regulacja squelcha (ASC) jest wg mnie tylko bajerem. Jakieś pół temu właśnie koledzy ze sklepu dali mi do testowania najpierw radio TEAM Roadcom z ASC a póżniej presidenta jakiegoś droższego też z ASC. Jedyne moje obserwacje to bardzo skrócony zasięg. Dlatego nigdy nie wezmę radia z ASC. Wolę sam kręcić gałkami. :D

P.S dzięki Rogers :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ostatnio Cobry coś wariują. Naprawdę można w tej chwili kupić dobry egzemplarz ale to rzadkość. Znajomi mają sklep z CB radiami i takimi różnymi akcesoriami do elektryki/elektroniki samochodowej i ostatnio wycofali całą partię do producenta.

Automatyczna regulacja squelcha (ASC) jest wg mnie tylko bajerem.

Heeh... :cry2: te starsze modele Cobra to rzadkość, na prawdę to zasuwa znakomicie! nawet tu bym mógł powiedzieć że równie dobrze w niektórych warunkach jak Pr-Lincoln (mimo że nie ma takiego zajefajnego wyświetlacza :D ) Ostatecznie to nie jestem osobiście za automatyką wyciszenia szumów. Gałka, to gałka. Jak macie inne zdanie, jest temat do dyskusji! :)

Pozdrawiam

Irek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za pomoc...

Po tylu odpowiedziach stwierdziłem że naprawie stare radio-udało sie za 50zł...Ma same podstawowe funkcje, ale skoro te wygłuszczacze szumów nie sprawdzają się do końca to lepsza stara ONWA...

Poszukujemy tunerów !!

Forum samochodowe, forum motoryzacyjne, forum tuningowe

http://samochody.kei.pl/zdjecia/logo_phpBB2.gif

Randki: dates

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ona ma ponad 10lat...5 na strychu przeleżała a teraz jeździ :D

Myślałem że jej nie odratują, dopiero drugi koleś podziałał i mówi że z ledwością dało się naprawić :duh: Może kurz został w środku jak wyciągnąłem ją ze strychu :?

Poszukujemy tunerów !!

Forum samochodowe, forum motoryzacyjne, forum tuningowe

http://samochody.kei.pl/zdjecia/logo_phpBB2.gif

Randki: dates

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu posiadam zestawik President Johnny II ASC + New Alaska

i w miedzy czasie zdążyłem załatwić antenę :mrgreen: Kupiłem drugą SIRIO SNAKE 27 i szczerze powiem że do Alaski Presidenta nawet w 1/3 nie podchodzi.

W tłoku miejskiej wrzawy liczy się moc anteny a w połączeniu z długością mamy murowany kontakt i odpowiedź na zadane pytanko :wink: To tyle na razie z 6 tyś km użytkowania CB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liczy się moc anteny

Tu owszem racja, ale to jest moc jaką może ona oddać maxymalnie. Radio daje pałer, a antenka ją tylko emituje w eter.( pisana moc na antenie odnosi się do "jej przerobu" i co zatym idzie sprawności)Praktyka dopiero wykazuje jak ona działa, z jaką skutecznościa i sprawnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liczy się moc anteny

Tu owszem racja, ale to jest moc jaką może ona oddać maxymalnie. Radio daje pałer, a antenka ją tylko emituje w eter.( pisana moc na antenie odnosi się do "jej przerobu" i co zatym idzie sprawności)Praktyka dopiero wykazuje jak ona działa, z jaką skutecznościa i sprawnością.

Ta akurat ma 500W i bardzo dobre parametry długości fali 6/8 co przenosi sie bezposrednio na zasięg nadawania, natomiast w SIRIO SNAKE 27 jest OK tyle że bardzo krótko bo do 5km poza obszarem zabudowanym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i kupilem: TTI 770 + president indiana. antenka juz zamontowana, jutro radyjko bedzie wisialo obok nogi pasazera

 

no to ja poprosze o zdanie relacji jak radio sie spisuje na trasie:) bo tez wlasnie jestem na etapie zastanawiania sie jakie cb kupic, a tti770 ma przystepna cene. ( i osiagi? ) .pzdr Rogers

Mercedes CLS 55AMG :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deacon

Wku.ś.wia, jak sie ma koło nóg.... Kiedyś w kobyle(Polonez) zamontowałem po prawej stronie..( zamiast słonecznika...no tej osłony przed słońcem...wiecie :lol: ), było w miarę, luźno ....ale pasażer ładował łebkiem co chwilę.. przy wejściu i wyjściu z autka :lol:

Jednak w bemkach jest mało możliwości co do montażu radyjek (zwłaszcza w 316-tkach :) Jeżeli ktoś z was, ma skuteczne i estetyczne rozwiazania co do montażu CB w 316-tce, to poproszę o podanie "patentów"

Pozdrawia

Irek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak w bemkach jest mało możliwości co do montażu radyjek (zwłaszcza w 316-tkach :) Jeżeli ktoś z was, ma skuteczne i estetyczne rozwiazania co do montażu CB w 316-tce, to poproszę o podanie "patentów"

Pozdrawia

Irek

jedynym patentem dobrym jest umieszczenie radyjka miedzy fotelem pasazera a hamulcem recznym masz tam troche miejsca wiec wejdzie ladnie na wcisk i nie bedzie wylatywac chyba ze chcesz je montowac na stale to niestety nie mam pomyslu bo zarazem musi byc to praktyczne miejsce jaki i bezpieczne ktore uchroni cb przed zlodziejami.

Mercedes CLS 55AMG :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety, miedzy fotelami odpada, nie bedzie to wygladalo ani ladie ani praktycznie. ma byc solidnie zamocowane. kolo nogi pasazera jest w miare OK, sprawdzalem i miejsca jest dosyc na nogi. zazwyczaj jezdze sam lub z kobieta wiec spoko. myslalem jeszcze, zeby zamocowac je do oslony po lewej strony kierownicy. plus taki, ze bylo by malo widoczne dla zlodzieja, minus - utrudniony dostep i nic nie widac :)

moge porobic fotki z montazu radia i ciagniecia zasialania z akumu, z montazu anteny nie porobie bo juz ja zamontowalem.

w niedziele jade na uczelnie wiec przetestujke radyjko w trasie :)

Wszystko o dieslach BMW .::: http://www.bmw-diesel.pl :::.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

wiem że to zabrzmi dziwnie, ale wynika że najlepiej montować radyjko na półce tylnej. Tylko skrętka musiała by być o tyle dłuższa :) Oczywiście nie bierzcie tego do słownie....jednak jest kłopot z zamontowaniem :| . Nie ma gdzie i jak :wink:

Pozdrawiam

Irek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deacon jak możesz to zrób kilka fotek i wyślij mi na ramzey6@wp.pl tylko daj tytuł że od Ciebie. Z góry dzięki i pozdro :D

 

zdjecia beda dopiero w sobote, dzisiaj juz nie zdazylem zamontowac radyjka bo sie ciemno zrobilo i nic nie widzialem :( poprzedluzalem sobie tylko kalble do zasilania i anteny, przymocowalem uchwyt radia a w sobote juz wszystko podlacze. dopieo w sobote bo jutro oddaje auto do mechaniora na wymiane sworzni i bede mial w piatek - mam nadzieje - spowrotem :)

Wszystko o dieslach BMW .::: http://www.bmw-diesel.pl :::.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.