Skocz do zawartości

Progi w X7


Kieron

Rekomendowane odpowiedzi

Też właśnie konfiguruje i w pierwszym momencie nie wziąłem ale po zastanowieniu jednak biorę.

Progi mają jeden minus. Przy wsiadaniu/wysiadaniu można jak się nie uważa pobrudzić sobie nogawki. Kwestia większego kroku i przyzwyczajenia.

Plusem jest łatwiejsze wsiadanie dla dzieci ponieważ są trochę niżej niż prób samochodu, do tego chronią boki samochodu przed obiciem drzwiami na parkingu oraz jest o co opukać buty z błota pośniegowego przy wsiadaniu.

Edit:

Gdzie kupujesz i jaki rabat dostajesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

mam od kilku miesięcy x7 i moje spostrzeżenie jest następujące, ze auto ma bardzo wysokie ustawienie dla standardowej wysokości nadwozia co powoduje, ze do wsiadania trzeba sie nieco przywzyczaić. Dodatkowe progi jeszcze zwiekszajace odległość mogą znacząco je utrudnić. Może warto znaelzc auto demonstracyjne i w realu to sprawdzić. Na pewno powinno się zamontować naklejki na progi bo przez wysoki stan nadwozia sie rysują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie konfiguruje i w pierwszym momencie nie wziąłem ale po zastanowieniu jednak biorę.

Progi mają jeden minus. Przy wsiadaniu/wysiadaniu można jak się nie uważa pobrudzić sobie nogawki. Kwestia większego kroku i przyzwyczajenia.

Plusem jest łatwiejsze wsiadanie dla dzieci ponieważ są trochę niżej niż prób samochodu, do tego chronią boki samochodu przed obiciem drzwiami na parkingu oraz jest o co opukać buty z błota pośniegowego przy wsiadaniu.

Edit:

Gdzie kupujesz i jaki rabat dostajesz?

 

Na razie u dealera bezpośrednio maksymalnie wycisnąłem 15%, ale walczę - te 15% to u Gazdy w Dąbrowie Górniczej, pewnie z 16% dostanę w Rzeszowie, ale gdzieś czytałem, że to Auto-premium Rzeszów to nie kupuje bezpośrednio, tylko przez innych dealerów.

No i dealer w Białymstoku - u nich liczę na w porywach 17%.


Mam też ofertę na 18%, ale to przez brokera - tyle, że o tyle dobrze, że akurat ten broker działa tak, że kontaktuje mnie z jakimś tam przysłowiowym dealerem z Pcimia dolnego, więc ostatecznie też zamawiam u dealera - przy czym broker mi wciska swoje finansowanie (jeszcze czekam na ofertę).


Ogólnie może się okazać, że lepiej np. wziąć u dealera z 16% i z leasingiem 0%, niż u brokera i z leasingiem 103%.

Diabeł tkwi w szczegółach, a przy tej cenie auta zaoszczędzone 2% to jest prawie komplet kół zimowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

mam od kilku miesięcy x7 i moje spostrzeżenie jest następujące, ze auto ma bardzo wysokie ustawienie dla standardowej wysokości nadwozia co powoduje, ze do wsiadania trzeba sie nieco przywzyczaić. Dodatkowe progi jeszcze zwiekszajace odległość mogą znacząco je utrudnić. Może warto znaelzc auto demonstracyjne i w realu to sprawdzić. Na pewno powinno się zamontować naklejki na progi bo przez wysoki stan nadwozia sie rysują.

 

Czyli wynika z tego, że niezbyt pomagają, a i jeszcze jest dodatkowy problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dodatkowych progów i sprawdzając je w aucie demonstracyjnym doszedłem do wniosku, że nie spełniają oczekiwań. W/g mnie nie ma sensu ich instalować, zwłaszcza że są utrudnieniem dla wsiadania 3 rzędu. Finansowanie leasingu BMW ma słabe na tle konkurencji, podobnie z ubezpieczeniem. Ich oferta w stosunku do tego co sobie załatwiłem to niebo a ziemia. Rabat pewnie dadzą max 17,5. Więcej trudno uzyskać, a ta wielkość jest już zbliżona do brokera. Ja miałem podobna ofertę i wziąłem dealera.

W nowych wersjach jest jedna wkurzająca rzecz. System start &go który szybciej eksploatuje tłoki, akumulator, alternator. Do marca był jeszcze montowany przycisk który wyłączał ten system. Po marcu przycisk zlikwidowali. Nic nie daje takie wyłączanie, a wkurza to niemiłosiernie zwłaszcza w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z progami to jest niestety racja że zamiast ułatwiać to utrudniają wsiadanie kierowcy i posazerowi. Dzieciom jednak pomogą. Jednak wezmę.

Ja mam zalatwiony rabat w Inchcape 15% i Comfort Lease na świetnych warunkach ale działam jeszcze przez znajomego u innego dealera o 19% tylko nie wiadomo jak z CL u tego dealera. Jak załatwię (kilka dni) to dam znaka.

W swoich banku dostalbym pewnie tańszy leasing ale ja decyduje się na Comfort Lease ponieważ nie chcę mi się bawić ze sprzedażą samochodu. Po 4 latach oddaje i po kłopocie. Każdy woli coś innego.

Edit:

Z tym start/stop nie wiem jak się przyzwyczaję. Pierwsze co robię jak wsiadam do auta to wyłączam to dziadostwo odruchowo a teraz będzie to niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja dostałem w ciągu dnia oferty finansowania:


- i tak - na razie prowadzi Białystok - bo dorzucają 20 calowe koła zimowe za 4 tys. i dają leasing 0% (a dokładnie 0,4% przy moich warunkach) - no niestety póki co 15% i jeszcze czekam na oferty, bo mam obiecane - niemniej wygląda to najlepiej póki co, bo na kołach to jakieś 10 tys. do przodu, czyli 2%


- od Aliora z rynku dostałem 102,09 % - więc w porównaniu do dealera musiałbym mieć ofertę z rabatem minimum 18% (i z kołami:D);

- od Aliora przez brokera 103,8% - czyli z niecałych 18% rabatu robi się 14%.... zatem niespecjalnie


z dealerem jeszcze jest tak, że leasing jest łączony z ubezpieczeniem - więc sprawdzam na ile tam mnie skroją w stosunku do stawek rynkowych.


Leśny Władek - z tym rabatem 19% to bym był zainteresowany :)


acha - jeszcze z tym promocyjnym finansowaniem - polecam wziąć promesę przed podpisaniem zamówienia, żeby się potem przypadkiem nie okazało, że w sumie np. rabat jest 15%, ale BMW leasing jednak nie daje zgody na promocyjne finansowanie i auto się robi o 2% droższe od tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O promesie też pomyślałem. Warto podpisać.

Ten rabat 19% to na razie palcem na wodzie pisany. Znajomy mi załatwia ale uwierzę jak zobaczę ofertę z tym rabatem. Mam nadzieję dostać jutro. Jak rzeczywiście dostanę to dam Ci namiary.

Ten Białystok wygląda zachęcająco. Daj namiary proszę na swojego handlowca w Białymstoku no wychodzi lepiej niż Inchcape.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dzień dobry Panowie,

jeśli jest taka opcja, to chętnie dołączę do "grupy zakupowej"

od kilku miesięcy w wolnej chwili rozpoznaje temat rabatów. Z moich doświadczeń widzę, że możliwe jest osiągnięcie -20% ale w połączeniu z dosyć słabym leasingiem, którzy zżera sporą część rabatu.

Na jakim etapie jesteście ze swoimi zamówieniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie też już zamówione w Białymstoku. Odbiór pod koniec marca. Generalnie nie udało mi się więcej wycisnąć niż 15% plus leasing 0% plus 3-4% w kołach i ceramice.

Z tego co zauważyłem, to 20% owszem można, ale bez promocyjnego leasingu i przy podpięciu na jakąś inną flotę - a bez leasingu to się robi mało opłacalne (sam leasing to minimum dodatkowe 2% rabatu), więc jak się to wszystko zsumuje to mamy porównanie 20-21% z bonusami vs 20% z lekką lewizną, więc raczej średnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Ja założyłem sam w pózniejszym czasie. Jak najbardziej polecam gdy macie małe dzieci. Córka nie ma w końcu problemu z wejściem sama. Taka uwaga w ASO bedą mowili ze z M pakietem nie da sie zamontowac progów. Otóż da się.

 

ile dałeś za montaż progów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.