Skocz do zawartości

E90 elektronika


Kali9009

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich wyskakiwały mi błędy dsc dbc pomyślałem że pewnie od aku naładowałem go do full i po wsadzeniu do auta jakby go szlak trafił rozrusznik odbil dopiero po piszczeniu sprzegla wyskoczyły błędy

DBC,DSC,Stering assist fault,Fuel Pump!,inigniation fault wycieraczki się załączyły i nie dało się ich wyłączyć poczyscilem klemy wszystkie styki na aku w sensie na tej czerwonej płycie odpaliłem auto zostały błędy DBC DSC i wspomaganie ruszyłem obrotomierz stal w miejscu co jakiś czas wskakiwal na o roty po dodaniu gazu spadal na dół co jakiś czas wyskakiwał błąd start stop fault ale go mam zawsze jak włączę zaplon coś mi uszkodzili pewnie czujnik na skrzyni przy wymianie rozrządu ten wracajacy błąd co jakiś czas dal mi do myślenia ze gdzieś tracę prąd i tu moje pytanie gdzie w N47 biegnie kabel masowy do silnika bądź jak macie jakieś sugestie co mogło zasniedziec itp to bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://imageshack.com/i/pmLiwl2Xj


https://imageshack.com/i/pmxTCpPVj

Pierwsze zdjęcie zrobione na odpalonym aucie po dodaniu gazu obrotomierz reaguje jak puszcze gaz spada na dół prędkościomierz zachowuje się podobnie dopiero jutro będę miał kabelek zobacze co tam wyskoczy kabel masowy pod autem niby cały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WYGRAŁEM :D robie wpis bo może komuś się przyda w Poznaniu wyslalem zapytanie z opisem problemu do magików od elektroniki BMW pan napisał ze diagnostyka 100zl naprawa najprawdopodobniej 600zl miernikiem sprawdziłem wszystkie wartości akumulator ladowanie itd wszystko ok odłączyłem pomle dsc zapalilo się wszystko tak jak po włożeniu akumulatora totalna jatka myślę sobie pewnie pompa to by nie byl problem bo mam E91 zatarta na wale to bym przełożył.Jadac odebrać psa od fryzjera wjechałem na myjnie i ostro wymylem okolice czujników abs i nie zapala się nic wymusiłem uruchomienie się kontroli trakcji :D zamrugała błędu brak.Podsumowujac czujnik abs jest wstanie zrobić zwarcie kompletnie rozbroić podzespoły współpracujące z Dsc pan pewnie z owej firmy chcial regenerować pompę trochę mnie nakierował za co dzieki jutro podłączam pod komp wymieniam czujniki i byle do przodu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.