Skocz do zawartości

Chiptuning BMW X3 3.0D 204KM - wasze opinie


milesek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Myślałem obecnie nad chiptuningiem mojej X3.

Ostatnio rozmawiałem z mechanikiem, ale temat odradzał, ze względu na słabą skrzynię biegów.

Co Wy o tym myślicie ?

Auto ma aktualnie 204 KM, a wiadomo jest potencjał, więc fajnie by było trochę upgrade zrobić.

Przebieg 240 000. Wygląda na realny.

Wrzucam foto podzespołów.

IMG-1401.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś kto wgrywa softy do ECU jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie ..

Skrzyni ani silnika nikt nie prześwietli :( .. o ile silnik można w mirę sprawdzić ( kompresja, wtryski, turbo ) o tyle AT ? Hmm .. chwila jazdy niewiele powie .. Pewnie są ludzie którzy po paru km coś wywróżą ... ale ....

Będąc na wymianie oliwy w Gearmar rozmawiałem z głównym szpecem ( bardzo fajny i szczery chłopina ) o X3 sd na chipie 350 km i 700 Nm .... ROZ...AŁO skrzynie HP6 ( tą nowszą - bo ile dobrze czytałem to w poliftach jest dopiero HP6 tak ?? ) w pył ... dosłownie połamało ją w środku mechanicznie ..

Nawet jeśli wsio jest OK to trzeba się z tym liczyć że poniesienie mocy przy AT spowoduje jakiś stopień szybszego zużycia ..

Jest tu ktoś kto zrobił taka operację i przejechał choćby 50.000 km ?


ALE >>> z drugiej strony .. Nie wiem jak w poprzednich ale w LCI jest przecież ta sama skrzynia ZF i w 3.0 D gdzie jest 218 KM i 3.0 sd gdzie seryjnie jest 286 KM .. Ma ktoś info że skrzynia w środku się różni :mrgreen: ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Skrzynia w wersji 204 km jest 5hp i to jest zupełnie inna skrzynia niż skrzynia 6hp ktora była montowana w wersji po lifcie czyli chyba 2006 rok gdzie silnik wszedł 218km i 286km.

Tak masz rację, silnik może i ma potencjał ale skrzynia która siedzi w wersji 204km już niekoniecznie, więc jeśli zadajesz pytanie z rozsądku, to lepiej poszukaj tematów w tym kierunku bo jest ich sporo i zobacz co piszą ludzie z doświadczenia. Ogólnie rzecz biorąc, nie jest to trwała skrzynia już przy serii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.