Skocz do zawartości

Czy można zakodować pozycję serwisową wycieraczek?


przemor

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Przeglądając zawartości modułów w NCS, zauważyłem w GM5 coś takiego "MIT_WISCHER_SERVICEPOS" co odpowiada za ustawienie wycieraczek w pozycji serwisowej (w pionie) w celu wymiany piór. Zmieniłem na active, zapisałem ale nic to nie dało, po wyłączeniu zapłonu i przytrzymaniu manetki od wycieraczek w górze, nic się nie dzieje.

W związku z tym mam pytanie czy ktoś to kodował albo posiada u siebie taką opcję? Być może żadne X3 tego nie obsługuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak ze na zapłonie kliknę przełącznikiem od wycieraczek w dół,wyłączam zapłon i zostają u góry.Po włączeniu zapłonu do momentu dotknięcia manetki tez są w gorze. Kodowałem to o czym piszesz ale nie pamiętam już czy to działało, kojarzy mi się ze wtedy zawsze zostawały u góry nie u dołu(chyba).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie tak to działa z wyłączeniem zapłonu, natomiast chciałem też włączyć poprzez kodowanie powrót wycieraczek do pozycji startowej nawet po wyłączeniu zapłonu i to ładnie mi zadziałało, ale wówczas, w tym przypadku nie zatrzymują się u góry i nie jest możliwa zmiana piór, więc te dwa ustawienia jak chcę to muszę razem zmienić. Jedno działa (zakończenie cyklu) drugie nie (pozycja serwisowa).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamknięcia -> znalazłem odpowiedź, tak można :)

Zakodowałem sobie pozycję serwisową i działa to teraz w ten sposób że ustawiam wycieraczki na pierwszy bieg czasowy, wykonują one raz cykl, wyłączam zapłon a wycieraczki idą do góry i parkują pionowo. Zakodowałem również kończenie cyklu pracy, czyli wycieraczki pracują, wyłączam zapłon a one kończą cykl parkując na dole, a nie zatrzymują się w połowie szyby. Zobaczę w praktyce jak to się spisuje, a w razie czego zmiany zawsze można cofnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.