Skocz do zawartości

Wymiana foteli manualnych na fotele z elektryką


lewybmw1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Montował ktoś fotele z elektryką do F30? Dużo zabawy? Trzeba przerabiać/dorabiać wiązkę? Kodować? :roll:

Mam u siebie fotele sport z podgrzewaniem i pompowaniem boków więc zasilanie do fotela jest podłączone. Gdzieś czytałem, że jeżeli jest grzanie fotela i pompowanie to wszystko jest P&P + kodowanie. Macie jakieś doświadczenie :?: W F30 przyciski i pamieć są na fotelu więc odpada doposażanie w inne przyciski i wiązkę.

"Albo GRUBO albo WCALE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Może z innej beczki...

Ja po przesiadce z samochodu z manualnymi siedzeniami do z elektrycznymi długo zastanawiałem się nad tym czy mi to odpowiada.

No fajne rozwiązanie - naciskasz przyciski, elegancko, płynnie zmienia się położenie. Jest pamięć ustawienia.


Ale:

W manualu potrzebowałem przesunąć fotel - wajcha w górę - fotel jechał w sekundę do skrajnego położenia. Teraz czekam i czekam aż majestatycznie się przesunie, już nie mówię o siedzeniu pasażera gdy nieobyty pasażer zaczyna na ślepo wciskać przyciski - a to mu podjedzie to góry, a to oparcie opadnie... Po chwili manipulowania już całkowicie nie wie jak powrócić choćby do stanu wejściowego :-)


Pamięć osobiście przydaje mi się TYLKO wtedy gdy dokładnie sprzątam samochód i później chcę powrócić do mojego ustawienia... Tak więc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym, że elektryczne ustawienie trwa dłużej niż manualne ale czy te paręnaście sekund jest tak kluczowe? :D

Jeżeli auto ma więcej niż 1 kierowcę, nawet od czasu do czasu do elektryka z pamięcią jest bardzo wygodna. Przed wejściem do auta można raz kliknąć odpowiedni numer pamięci i fotel ustawi się pod zapamiętane ustawienie. Gdybym jeździł tylko sam to nie brałbym elektryki pod uwagę.

"Albo GRUBO albo WCALE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.