Skocz do zawartości

X3 35d odczuwalny spadek mocy, brak innych objawów


Grant1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Znajomy ma X3 35d z dwoma turbinami. Samochód ma przejechane jakieś 100k km więc dopiero traktor dotarty:) Do rzeczy. Jest odczuwalny brak boostu po przekroczeniu 2k czyli duże turbo nie domaga. Brak jakichkolwiek objawów uszkodzonego turbo. Nie kopci, nic nie hałasuje. Auto przyspiesza ale nie jest to co było wcześniej. Rura która idzie od turbo do IC jest dość mocno zapocona w oleju do tego wężyk który idzie zaraz od turbo też jest w oleju. Teraz jest pytanie czy brak mocy, możliwe mniejsze doładowanie jest spowodowane ta rura od IC która się poci albo tym wężykiem który idzie bezpośrednio od Turbo? Ogólnie auto idzie do serwisu pierwszego więc te elementy będą wymienione ale chciałbym się dowiedzieć czy to może być to. Różnie bywa a u mnie ciężko znaleźć mechanika tylko są wymieniacze, pewnie diagnoza będzie że trzeba nowe turbo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest ok 150tys km i turbiny działaja jak trzeba. Ale też miałem zapocenia z rury która wychodzi do IC.

Wymieniłem wszystkie uszczelniacze z i do IC i teraz mam sucho. U mnie ciągnie od samego dołu do końca.

Ja podłączyłbym manometr i sprawdziłbym jakie ciśnienie pompuje turbina. One są zespolone razem i będzie troche roboty żeby je wyciagnąć, zregenerować i potem je zsynchronizować.

Jakoś dziwnie wcześnie padła turbina. A olej koledze bierze mocno? Niech kolega wymontuje Intercooler i sprawdzi ile w nim oleju jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleju prawie nic nie bierz, nie kopci, przyspiesza też ok ale jakby był delikatnie przytkany. Może pdf albo katy. Jest jakaś procedura wypalania pdf która się włącza jak komputer wykryje ze trzeba wypalić? Coś się pokazuje na kompie pokladowymy czy trzeba przez obd wypalić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.