Skocz do zawartości

25xd Big Brake Kit


kubaj123

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zakupiona kolejna już czwarta zabawka czyli F48 25d na max opcji, było wzięte wszystko z katalogu ale...


Jak ktoś czyta tutaj moja posty wie, że już do F07 wrzuciłem Big Brake Kit z M6 Competition 6 tłoczkowe. Do E90 to samo cały BBK. Ustala się tylko E87 ale już cały kit leży i czeka. No wiec skoro auto dzisiaj zakupione to przyszła pora na BBK do F48


W temacie F48 jestem totalnie zielony. Sprawdzałem numery części czy zestawy doposażenia i nic pnp nie ma (nie szkodzi nic). Tarcza zacisk i jarzmo jest to samo z F40 120d gdzie występuje rzekomo hamulec Performancem w kolorze czerwonym i niebieskim.


Orientuje się ktoś z was czy wgl BMW oferuje bądź oferowało lub może wychodziły wersje z minimum 4 tloczkami na przód? Zastanawiam się czy słynne niebieskie od F30 podejdą. Koło jest 19 cali wiec jak nic nie znajdę to wrzucę te od M6 :lol: :lol:


A tak jeszcze jedno, czy skoro jest asystent jazdy w korku, aktywny tempomat stop and go i asystent zmiany pasa ruchu + parkowania to czy przypadkiem nie mogę zakodować sobie prosto asystenta martwego pola po wibracji i dźwięku którego jako jedynego nie ma w tym aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hej,


Czy masz model F48 LCI (po lifcie) czy jeszcze przed?

Do wersji LCI ten piękny zestaw, który kupiłeś można domówić jako opcję.


Powiedz proszę, czy sprawdzałeś jak BMW podchodzi do kwestii gwarancji? Bo to w BMW po wypowiedziach różnych osób jest koszmarem (przykład to utrata gwarancji na całe M2 przy wymienionych końcówkach wydechu, akurat pech chciał że w ASO na wizytacji był ktoś z centrali BMW, zobaczył tę zmianę i z miejsca auto straciło gwarancję).


Jak wrażenia z hamowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model przedliftowy. Podejście do gwarancji jest zależne od dealera.


W F07 od razu po wyjechaniu auta z salony wywaliłem seryjny układ hamulcowy i wrzuciłem ten od M5 competitionz powiedzieli że im problemu to nie robi a nawet jakby coś było nie tak to sami zaproponowali że dadzą części na podmianke na szybko w razie kontroli. Problemów nie było nic się nie stało auto skończyło swoją gwarancje po 5 latach w marcu tego roku. Jedyne co powiedzieli to to że gwarancje nie będzie obejmowała układu hamulcowego i stad zaoferowali pomoc w razie wypadku. Cała reszta podlega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za odpowiedź.


Rozmawiałem z działem części w BMW, twierdzą że model F48 LCI posiada inną pompę hamulcową, stąd w modelach po dużym liftingu jako opcja występuje zestaw M-sport.


Czy coś orientujesz się może w tym temacie jaki jest stan faktyczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,


Jesteś w stanie podzielić się gdzie kupowałeś zestaw?

Czy to był zestaw z rozbiórki samochodu czy kupowałeś stricte nowe części?

Czy weryfikowałeś temat pompy hamulcowej? (sprawdzałem kody produktowe dla wersji LCI i przed LCI i jest dokładnie ten sam, więc w ASO nie do końca mogą mieć info).

Zastanawiam się też, dlaczego HEL nie robi dedykowanych przewodów w oplocie dla X1 F48?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Auto już troche przejechało na nowym zestawie, czucie hamulca jest 100x lepsze niż na seryjnym zestawie. Bym powiedział, że hamuje nawet lepiej niż moje GT z tarczą 400mm i zaciskiem od m6 competition. Łapie od razu od góry nic się nie ciągnie. Pompy względem wersji silnikowych nie różnią się niczym, polifty mają inną ale nie uważam aby była potrzebna wymiana pompy.


Wydaje mi się, że przy hamulcach od M35i mogę powiedzieć, że mam full opcje oprócz seryjnego autoalarmu i shadowline który akurat chyba by mi nie pasował.


IMG-2012.jpg

IMG-2013.jpg

IMG-2014.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.