Skocz do zawartości

E91 wskaźnik poziomu oleju z zegarów nie pokazuje - NCS


Menelik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukalem odpowiedzi na moje pytanie ale do końca nie znalazlem.

Moj temat wyglada nastepujaco:

E91 preLCI m47.

W Kombi w *. Trc znalazlem show_oel_level_stand i zmienilem na aktiv. Na zegarach pojawiła sie opcja, wiec odpalilem auto pojezdzilem z 10-15min, stanąłem w miejscu i na zapalonym silniku wlaczylem pomiar z zegarow. No i tak z 10min czekałem, ikona zegarka tylko caly czas sie kręciła... No i nic. Probowalem pare razy i bez sukcesu.

Byc moze za krotko jezdzilem?

Ale znalazlem tez gdzies na forum, ze ktoś zamiast sbow oel stand zmieniał linijkę

Motorsport z wer02 na wert 01...

Tylko nie wiem za co to odpowiada, zebym czegos nie popier...?

No chyba, ze przedlifcie nie ma takiej opcji?

Z gory dzieki za podpowiedź

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To nie masz w standardzie podglądu poziomu oleju manetką? Myślałem, że wszystkie e9x mają. No fakt, ciekawa opcja. Nie no po 25min to już powinieneś widzieć poziom. U mnie na postoju widać po 5-7min. Być może to nie tylko kwestia kodowania, a co to "motorsport" to nie wiem, bo mało się bawiłem NCSem. Ostrożnie, bo można sobie zaszkodzić.


E: widzisz, wystarczy chwile poszukać: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=305938

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie masz w standardzie podglądu poziomu oleju manetką? Myślałem, że wszystkie e9x mają. No fakt, ciekawa opcja. Nie no po 25min to już powinieneś widzieć poziom. U mnie na postoju widać po 5-7min. Być może to nie tylko kwestia kodowania, a co to "motorsport" to nie wiem, bo mało się bawiłem NCSem. Ostrożnie, bo można sobie zaszkodzić.


E: widzisz, wystarczy chwile poszukać: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=305938

 

Widziałem ten post z linku i właśnie on mnie wprowadził w błąd, bo nie wiem czy wystarczy zmienic samo show oel stand na aktiv czy trzeba tez ten motorsport na wert 01?

Ja zmieniłem tylko oel stand na aktiv i w BC mam ta funkcje, tylko zegarek mysli i myśli i nic z tego nie wynika.

A tak z ciekawosci jak macie ta funk je w standardzie to oprocz elektronicznego wskaźnika macie tez klasyczną szabelke do sprawdzania poziomu?

 

Przedlifty pewnie nie mają .

No tak formalnie to czujnik od spodu w misce jest...


Może jest ktoś kto przerabiał taki temat w przedlifcie i podzieli się wiedzą? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W linku jest też post do forum e90 i tam zmieniają też motorsport na wert01.

Nie mam klasycznego bagnetu poziomu oleju. A chciałbym.

 

A ja mam klasyczny bagnet, a chciałbym elektroniczny bajer:)


Mam mieszane uczucia co do motorsportu, bo mam pewne lęki, że po zmianie będzie problem z odpaleniem wozu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.